Hastane tepeden tırnağa gözden geçirildi

  • 2018-04-16 08:02:32 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Hastane tepeden tırnağa gözden geçirildi

-Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde yapılan toplantıda hastanenin durumu ele alındı. Devlet Hastanesinde Kaliteli Sağlık Hizmeti verebilmek amacıyla Hastane Başhekimi Doç.Dr.Mustafa Güneş başkanlığında, Kalite Yönetim Direktörü İkbaliye Zaferin’in sunumuyla  Hastane Yönetim Kadrosu  ve bölüm sorumlularının katılımıyla öz değerlendirme toplantısı yapıldı.

    Söz konusu öz değerlendirme toplantısında Sağlıkta Kalite Standartları kapsamında tüm hastanenin işleyişin gözden geçirilmesi, eksikliklerin belirlenmesi ve bu eksikliklerin giderilmesi konusunda ne gibi çalışmalar yapılması gerektiği hakkında birim sorumluları ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak, bölüm bazında  gösterge hedefleri, öz değerlendirme ve analiz sonuçları değerlendirilerek düzeltici ve önleyici faaliyetlerin başlatılması için kararlar alındı.

 Toplantıda söz alan Başhekim Güneş, “Sağlıkta Kalite Çalışmaları hem hasta, hem de çalışan güvenliği ve memnuniyeti açısından çok önemlidir.     Bu gibi toplantıların hastanemiz birimleri arasındaki koordinasyon ve işbirliğini daha da arttırarak, karşılıklı iletişimin güçlenmesini ve belirlenen eksiklikler için daha hızlı bir çözüm yoluna gidilmesini  sağlamaktadır.” dedi