‘Yalancı Aranıyor’

  • 2018-04-13 01:12:25 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
 ‘Yalancı Aranıyor’

İzmit’te 2017-2018 yılı; 15. tiyatro sezonunda yunan oyun yazarı Dimitri PSHATAS ’ın yazdığı, Panayot ABACI’nın çevirdiği, “YALANCI ARANIYOR” adlı vodvil komedi oyunu Evrim Zeytinoğlu’nun rejisi, Oyun İstasyonu oyuncuları Kocaeli seyircisi ile buluştu.

Oyun İsTasyonu, 2004 yılında Türkiye’nin ikinci “Doğaçlama Tiyatro” topluluğu olarak perde açmaya başlayan Oyun İstasyonu, bir başarıya daha imza attı. Sabancı Kültür Sitesi’nde yapılan tiyatrosunda seyirci ile “Yalancı Aranıyor” adlı oyunun konusu ise, siyaset dünyasındakilerin, yalan söyleme sanatı ile kol kola hareket ettiğinde, ne denli gülünç durumlara düştüğünü gösteren, seyri doyumsuz bir komedi.Tufan KATIRCI, Fatma BOZTÜRK, Serkan AKDENİZ, Hikmet YAZICIOĞLU, Aynur ERDOĞAN, Almina Öykü ÖZCAN, Hakan YILMAZ, Tuba KESKİN, Büşra ÇİÇEKLİ, Ersen DOĞAN, Ergin DEMİREL’in muhteşem gösterisi seyirci kitlesinden büyük ilgi ve beğeni gördü.

Yönetmen Yardımcısı,  Almina ÖZCAN, Tuğba KESKİN, Dekor, Nazlı Deniz AKSOY, Ergin DEMİREL, Sanat Yönetmeni : Kadir YÜKSEL, Teknik : Gülabi TURAN, Filiz ÇOLAKLAR’ın destek verdiği oyunun ardından ikramlarla Gala kutlaması yapıldı.