GTÜ asırlık üniversitelerin ensesinde

  • 2018-04-12 09:15:44 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
GTÜ asırlık üniversitelerin ensesinde

Başbakan Binali Yıldırım Gebze Teknik Üniversitesi’ne övgüler yağdırdı. Başbakan Yıldırım;’’ Gebze Teknik Üniversitesi ezber bozmuş. 4 yıllık geçmişi var ama öyle bir hızlı geliyor ki asırlık üniversitelerin ensesinde. Bu da onlara bir mesaj veriyor.’’ Dedi.

Başbakan Binali YıldırımGebze Teknik Üniversitesi Sanayi ve Teknoloji Zirvesi'ne katılarak konuşma yaptı. Yıldırım, Gebze Teknik Üniversitesi hakkında "Buraya giren her öğrencinin 2 bin liraya kadar bursu hazır." dedi. "Biz o yıllarda okurken üniversitede staj bulamazdık. Mezuniyetin gecikmesi söz konusu oluyor. Bunlar yaşanan şeyler. Buraya giren her öğrenci 200 TL ile 2 bin TL arasında bursu hazır. Keşke bugünlerde okusaydık. Bulunduğumuz her zaman neyse, sorumluluğumuz var. O zamanı dolu dolu geçirmemiz lazım. Şu an zaman, paradan daha kıymetli. En az bir yabancı dili en iyi şekilde yazacak, konuşacak şekilde kendinizi hazırlamanız lazım. Dünya küresel bir köy haline geldi.

Gebze Teknik Üniversitesi bozmuş. Bu potansiyelimizi ortaya çıkarmış. Şimdi 11 teknik üniversitemiz var. Gebze Teknik Üniversitesi 4 yıllık geçmişi var ama öyle bir hızlı geliyor ki asırlık üniversitelerin ensesinde. Bu da onlara bir mesaj veriyor.

Avrasya coğrafyasında öyle dik duruyoruz ki Türkiye'ye bölgeye hiza vermek isteyen süper güçler de Türkiye'yi örnek almaya başladılar. Bölgenin geleceğine karar veren ülke Türkiye olmalıdır, komşuları olmalıdır. Tüm bunlar geride kalacak. Bilim teknoloji alanına daha çok yatırım yapmamız lazım.