Arapçeşme’ye Bilim, Kültür ve Spor Kompleksi

  • 2018-04-05 08:25:40 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Arapçeşme’ye Bilim, Kültür ve Spor Kompleksi

 Arapçeşme Bilim, Kültür ve Spor Kompleksi 4 bin 953 metrekare alan üzerinde hızla yükseliyor. Bölgeye değer katacak Arapçeşme Bilim, Kültür ve Spor Kompleksi’nde spor salonları, nikah salonu, kafeterya, kütüphane, ofisler, mescit, etüt odası, derslikler, oyun odası, bilgisayar laboratuarı ve GESMEK kursları yer alacak.

 Gebze’ye kazandırdığı hizmetler ve projelerle ilçeye modern bir şehir kimliğine büründüren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’den Arapçeşme Mahallesi’ne çok yönlü kültür ve spor kompleksi projesi. Temeli mahalle sakinleri ve ilçe protokolünün katılımıyla dualar eşliğinde atılan Arapçeşme Bilim, Kültür ve Spor Kompleksi, bölgenin ihtiyaçları ve gelen talepler doğrultusunda projelendirilmişti. 

İÇERİSİNDE YOK YOK

Toplam 4 bin 953 metrekare üzerine inşa edilen Arapçeşme Bilim, Kültür ve Spor Kompleksi’nde spor salonları, nikah salonu, kafeterya, kütüphane, ofisler, mescit, belediye hizmet birimleri, etüt odası, derslikler, oyun odası, bilgisayar laboratuarı ve GESMEK kurslarını barındıracak.

ÖZEL SPOR AKTİVİTELERİ

İçerisinde birçok hizmeti barındıran Arapçeşme Bilim, Kültür ve Spor Kompleksi’nde  özellikle bölgede yaşayan hanımların sportif faaliyetlerde yer almaları için özel spor salonları bulunuyor. Hanımlar böylece, uzman eğitmenler eşliğinde düzenlenecek sportif faaliyetlerden ücretsiz olarak yararlanabilecek.

HIZLA YÜKSELİYOR

Kaba inşaatı ve cephe imalatı tamamlanan Arapçeşme Bilim, Kültür ve Spor Kompleksi’nde ıslak hacim çalışmalarında son aşamaya gelindi. İnce işlik çalışmalarının başladığı komplekste çevre düzenleme çalışmalarına da başlandı. Çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade eden yetkililer, inşa çalışmalarının belirlenen program dahilinde sürdüğü bilgisini verdi.