Faaliyet raporuna muhalefet şerhi

  • 2018-04-04 06:42:16 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Faaliyet raporuna muhalefet şerhi

Darıca Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda belediye encümen ve komisyon üyeleri seçildi.  2017 yılı faaliyet raporunun ele alındığı toplantıda CHP Grubu rapora muhalefet şerhi koydu.

Mecliste konuşan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Kapalı Pazar projesinin ihalesinin ve yer tesliminin yapıldığını ve önümüzdeki günlerde ilk kazmanın vurulacağının müjdesini verdi. Meclis gündeminden önce konuşan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Cuma günü Hassa'da yaptırılan Süleyman Şah Namazgah projesine tüm belediye meclis üyelerini davet etti. Tüm eksikliklerin sona ermek üzere olduğuna dikkat çeken Başkan Karabacak, haftasonu oynanacak olan Darıca GB-Yeşil Bursa maçına da tüm meclis üyelerini beklediklerini belirtti.
KAPALI PAZARDA İLK KAZMA VURULUYOR
Darıca Kapalı Pazar projesinin ihalesi ve yer teslimi yapıldı. Önümüzdeki günlerde ilk kazma vurulması beklenen ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Darıca Belediyesi tarafından ortaklaşa yapılacak olan Kapalı Pazar projesinin, yıl sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor. 350 araç kapalı otoparkı ve sabit pazarıyla Darıca halkına hitap edecek olan proje, 10 Milyon TL'ye mal olacak.
DARICA BELEDİYESİ EĞİTİM SPOR KULÜBÜ SPORCULARINA ÖDÜL
Darıca Belediyesi Eğitim ve Spor Kulübü sporcuları, Darıca Belediyesi tarafından ödüllendirilecek. Cumhuriyet altını ile ödüllendirilecek olan başarılı sporcular tebrik eden Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, ''Atletizm ve karete branşlarında büyük başarılar elde ediyoruz. Tüm sporcularımızı kutluyorum'' dedi.
KOMİSYONLAR BELLİ OLDU 
Darıca Belediyesi'nde bir yıl boyunca görev yapacak olan Encümen üyeleri belli oldu. Bu isimler; Ak Parti'den Habip Uluoğlu, Ahmet Uzun ve Yusuf Ayaz oldu. İmar komisyonuna Ak Parti'den Mustafa İltekin, Yılmaz Tunalı, Yasin Altay, Burhanettin Fırtına ile CHP'den ise Şinasi Serdar seçildi. Plan ve bütçe komisyon üyeliğine, Ak Parti'den Köksal Akçay, İsa Baylan, Recep Aydın, İsmail Topçu ile CHP'den Şevki Yıldırım seçildi.
Hukuk komisyon üyeliğine, Ak Parti'den Atilla Karademir, Hülya Kodek, Nigar Uzun, Burhanettin Fırtına ile CHP'den ise İbrahim Karslı seçildi.
Çevre ve sağlık komisyon üyeliğine, Ak Parti'den Gülbin Ünker, Cem Çeliker, Ferhat Yılmaz, Orhan Kızgun ile CHP'den Serap Aydın seçildi. CHP Darıca Belediyesi Meclis üyeleri, Şevki Yıldırım ve Şinasi Serdar Darıca Belediyesi'nin yeterli hizmet sağlamayadıklarını, belediyenin sürekli borçlandırıldını söylediler ve 2017 yılı faaliyet raporuna muhalefet şerhi koyduklarını ifade ettiler.