DİSK Kıdem Tazminatı için yürüdü

  • 2013-11-04 05:10:03 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
DİSK Kıdem Tazminatı için yürüdü

 

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Gebze’de ‘Köleliğe Karşı Diren İşçi’ kampanyası çerçevesinde yürüyüş ve basın açıklaması etkinliği düzenledi. DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, burada yaptığı  konuşmada, hükümetin işverenlerin talepleri doğrultusunda kıdem tazminatı gaspının hazırlığında olduğunu ancak konfederasyon olarak hak gaspının engellenmesi için sokaklara ineceklerini söyledi.

 

DİSK Temsilciler Kurulu’nun Birleşik Metal İş Sendikası Gebze Şubesindeki toplantının sonrası DİSKE bağlı sendikaların başkan ve sendika üyesi işçiler Köleliğe Karşı Diren İşçi’ kampanyası çerçevesinde bir yürüyüş düzenlendi. DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, DİSK Yönetim Kurulu üyelerinin de katılımıyla yaklaşık 3 bine yakın topluluk  Birleşik Metal İş Sendikası Gebze Şubesi önünden Eskiçarşı istikameti boyunca ellerinde flama ve bayraklarla slogan atarak Cumhuriyet Meydanına yürüdü. DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu burada basın açıklaması yaptı.

Çerkezoğlu, DİSK’in kıdem tazminatına dair kırmızı çizgilerinin belli olduğunu, bu kırmızı çizgiler çiğneyen herhangi bir pazarlığa girmeyi reddettiklerini söyledi. Hükümetten ve işverenlerden gelen dayatmaların işçilerin kazanılmış tüm haklarını ortadan kaldırmayı hedeflediğini ileri süren Çerkezoğlu, konfederasyonunbu oyuna rıza göstermeyeceğini , kazanılmış hakkı korumakla yetinmeyerek bunun kavgasını vereceklerini ifade etti.

Topluluk basın açıklamasının ardından dağıldı.