Darıca da Nevruz coşkusu

  • 2018-03-21 10:28:39 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca da Nevruz coşkusu

-Darıca’da baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı Darıca da kutlandı. Tevfik İleri İmam Hatip  Ortaokulu'nda yapılan kutlama programına ilçe protokolünün yanı sıra, sivil toplum kuruluşları ve öğrenciler katıldılar. 

Kutlama programında konuşan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman tüm vatandaşların Nevruz Bayramını kutlayarak, “Nevruz ateşinin tüm Türkiye’yi ve insanlığı ısıtması temennisiyle barış ve kardeşlik dolu günler diliyorum.” dedi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak da Öz Türkleringeleneksel bayramı olan Nevruz’un yeni nesillere aktarılması gerektiğinin altını çizdi. Karabacak;’’Nevruz Bayramı, Türk milletinin sahip olduğu ve nesilden nesile aktararak günümüze kadar yaşattığı en önemli kültürel değerlerimizden bir tanesi. Baharın müjdecisi, bolluk ve bereketin simgesi, birlik ve beraberliğin sembolü olan Nevruz Bayramında huzur ve barış içinde sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum.” Dedi.
Konuşmaların ardından büyük bir coşkuyla kutlanan Nevruz Şenliği’nde protokol üyeleri geleneksel Nevruz ateşinden atlayıp, demir dövdüler.. Etkinlikler öğrenciler tarafından hazırlanan spor gösterileri, skeçler  ve çeşitli  gösterilerle devam etti