Gebze Belediyesi'nde grev ilanı

  • 2018-03-20 10:28:21 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze Belediyesi'nde grev ilanı

Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanlığı, Gebze ve Çayırova Belediyesi’nde grev kararı ilan edildiğini açıkladı. Darıca Belediyesi ile anlaşma sağlanırken, İzmit belediyesinde de yasal sürecin devam ettiği bildirildi.

Sendika tarafından yapılan açıklamada, “Sendikamızın yetkili olduğu grev aşamasına gelinen Darıca belediyesinde anlaşma sağlanırken, Gebze ve Çayırova belediyelerinde herhangi bir ilerleme sağlanmadı. İzmit belediyesinde de yasal süreç devam etmektedir.

 

DARICA’DA YÜZDE 12 ZAM

 

Darıca belediye başkanlığı ile Hizmet-İş Sendikamız arasında devam etmekte olan ve 01.01.2018 tarihinden itibaren yürürlükte olacak olan Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri taraflar arasında anlaşma ile sonuçlanarak 80 işçinin çalıştığı Darıca Belediyesinde yeni Toplu iş sözleşmesi ile   işçilerin ücretlerine ve sosyal haklarına %12 ücret zammı yapıldı.

 

GEBZE VE ÇAYIROVA’DA GREV KARARI

 

Gebze ve Çayırova belediyelerinde Genel Merkezimiz tarafından alınan grev kararı bu sabah işyerlerinde ilan edildi. Grev kararımızın ilan edilmesinin ardından işyerinde çalışan işçilerin 4’te 1’inin imzası ile grev oylamasının yapılması için İşkur’a verilmek üzere her iki belediyede de imzalar toplanmaya başlandı. İzmit belediyesinde de resmi arabulucu toplantısında herhangi bir olumlu sonuç çıkmayarak şuan için yasal süreç devam etmektedir. Resmi arabulucu raporunun tarafımıza ulaşmasını beklemekteyiz. Bu işyeri içinde olumlu sonuç çıkmaması durumunda arabulucu raporunun tarafımıza ulaşmasının akabinde Genel Merkezimiz tarafından alınacak Grev kararı işyerlerinde ilan edilip oylama yapılması için üyelerimiz müracaatlarını yapacaklardır.