Haydi Gebzeliler bu projeye sahip çıkın

  • 2018-03-12 08:30:05 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Haydi Gebzeliler bu projeye sahip çıkın

Tiyatro ve dizi oyuncusu Alper Türedi’nin 4 yıl önce başlattığı ‘Bir Dileğim Var’ projesi dalga dalga büyüyor. Alper Türedi dün de Gebze’de bir seminer vererek proje hakkında bilgi verdi ve Gebzelilerden destek istedi. Derneğin Gebze temsilciliğini ise Nihal Şeker yürütüyor.

2002 yılında lösemi hastalığından kaybettiği kendi kızının tedavi gördüğü Okmeydanı SSK Hastanesi Onkoloji servisinde kanser hastası çocukların dileklerini yerine getirerek bu hareketi başlatan Alper Türedi bu oluşum ile 4 yıl içinde Türkiye’nin 21 şehrinde ve 32 hastanesinde 1000’e yakın kanserli çocuğun dileklerinin yerine gelmesini sağladı.

Kızı Ülkü İrem’i henüz 3 yaşında lösemiden kaybeden Alper Türedi eşi Pınar hanım ile 27 Mayıs 2014 tarihinde Facebook’ta bir grup olarak ‘Bir Dileğim Var’ hareketini başlattı.

 

2 yılda 500 bin üyeye ulaştı

 

Alper Türedi, grubun 2 yılda 500 bin üyeye ulaştığını belirterek, Türkiye çapındaki onkoloji servislerinde yatan, 890 lösemi ve kanser hastası meleğin dileklerini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Türedi, bu sosyal sorumluluk projesi hakkında şunları söyledi:

“Çok kısa sürede üyeler tarafından temin edilen bu dilekler, melekleriyle buluşmaya götürüldüğünde, fotoğraf ve videolarla bu mutlu anlar ölümsüzleştirildi ve grupta paylaşıldı. Türkiye’de ilk defa bu tarz açık net ve şeffaflıkla yapılan ve gönüllülerin temin ettiği hediyelerin meleklerine kavuşma anlarının video ve görsellerle isimlerinin de paylaşıldığı bu organizasyon çok fazla ses getirdi. Basında, sosyal medyada ve TV programlarında bu oluşum defalarca gündeme geldi ve gönüllülerin sayısı hızla artmaya ve sonrasında sponsor ihtiyaçları gündeme geldi. Ulaşım, konaklama, iletişim yakıt ve araç giderleri de bu destekçiler tarafından sağlandı.

Çocukların dilekleri arasında, tablet, laptop, telefon, giyim eşyası, oyuncak ve tanışmak istedikleri ünlü isimler olurken, gönüllüler ve basının yardımlarıyla tüm çocukların dilekleri sorunsuz adreslerine ulaştı.

İstanbul’daki 6 hastane ile başlayan sosyal sorumluluk hareketimiz, Türkiye’nin 21 şehrinde devam etti. Liseli ve üniversiteli gençlerle buluşuldu ve davet edildiğimiz bu okullarda ailemizin amacı, yaptıkları ve yapacakları meleklere yansıyan moralleri anlatıldı videoları izletildi. Bugün de Gebzelilerle buluştuk.

Günden güne büyüyen ve çok fazla ses getiren bu projeyi, daha da büyük kitlelere duyurmak amacı ile Türkiye çapında popüler sanatçılarla kamu spotu tarzında video çekmeye devam ediyoruz. Amacımız ve bundan sonraki yolumuz, gönüllülerimiz ve destekçilerimizle bu zorlu hastalıkla mücadelede tüm Türkiye’deki onkoloji meleklerine ulaşabilmek ve onların dileklerini gerçekleştirip moral bulmalarını, yüzlerinin gülümsemesini sağlamak.

 

ESKİ CEP TELEFONU VE TABLETLER BİR DİLEĞE DÖNÜŞSÜN

 

Alper Türedi, kanser hastaları ve refakatçileri için bir konukevi projeleri bulunduğunu ifade ederek, “Evinizde hiç kullanmadığınız bozuk telefon, tablet ve laptopları gönderirseniz, dernek olarak sağlayacağımız katkılarla konuk evi projesini gerçekleştirebiliriz” dedi.

Alper Türedi’yi büyük bir hayranlıkla izleyen Çolakoğlu Kız Meslek lisesi öğrenci ve öğretmenleri, izledikleri görüntülerin ardından zaman zaman duygulanarak gözyaşlarını tutamadılar. Gebze bölgesindeki yardımlar Çolakoğlu Kız Meslek lisesinde toplanırken, okulun yardımlardaki payı da oldukça büyük.

Siz de bu yardım projesine destek olmak istiyorsanız Gebze Temsilcisi Nihal Şeker ve Bir Dileğim Var Derneği’ne Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.