CHP'li kadınlar 8 Mart'ı köylerde kutladı

  • 2018-03-09 09:17:05 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li kadınlar 8 Mart'ı köylerde kutladı

CHP Gebze İlçe Kadın Kolları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle önceki gün Gebze’nin Yağcılar Köyü’nde etkinlik düzenledi.  Etkinliğe Kargalı ve Orhanlı Köylerinden de köylü kadınlar katıldı.

Programa CHP ilçe yönetiminde yer alan avukat Sevinç Duygu ve avukat  Çiğdem Canbaz da katılarak medeni hukuk, kadın hakları,  kadına şiddet, cinsel istismar konularında detaylı olarak bilgilendirme yaptılar.

CHP Kadın Kolları Başkanı Bilge Ercan etkinlikte yaptığı konuşmada 8 Mart  Dünya Emekçi  Günü tarihçesi üzerine bilgi verdi ardından Kadın Kollarının yaptığı çalışmalardan söz etti. 

Ercan, köylerde yaşayan kadınlara parti olarak her zaman destek olmaya devam edeceklerini belirterek,  önümüzde ki süreçte 18 köyde benzer programların yapılacağını da ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü pastası köylü kadınlarla birlikte kesildi ardından kadınlar için hazırlanan tülbent ve yemeniler kendilerine hediye edildi.

Etkinlikte CHP Gebze Kadın Kolları Başkanı Bilge Ercan,  ADD Şube Başkanı Nilgün Aydın ile kadın kolları yöneticileri yer aldı.