İşte Türkiye'nin Boks şampiyonları

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İşte Türkiye'nin Boks şampiyonları

 

Türkiye’nin en önemli boks organizasyonu dün yapılan final müsabakalarıyla sona erdi. Gebze için çok önemli tanıtım fırsatı ne yazık ki elimizden kaçmış oldu. Şampiyonaya protokol, basın ve halkın hiç ilgisi olmaması hem Boks federasyonu yetkililerini hem de sporcuları adeta hayal kırıklığına uğrattı. Dünkü final maçlarını bile 15-20 kişi izledi. Şampiyonaya 27 ilden 72 sporcu katılırken, Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan da ülkemizin en önemli boksörleri bu şampiyonada yer aldılar. Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç’in yanı sıra çok sayıda federasyon yetkilisinin katıldığı şampiyonaya Gebze ise hiç ilgi göstermedi. Protokol olarak sadece Darıca ilçe spor müdürü Hikmet Tatoğlu müsabakaları izlerken, Gebze ilçe spor müdürü Mücahit Sak’ın yurt dışında olduğu öğrenildi.

 

Türkiye Ferdi Erkekler Boks Şampiyonası sessiz başladı, sessiz sona erdi. Türkiye’nin en önemli boks organizasyonunda Gebze sınıfta kaldı. Gebze Kapalı Spor Salonu’ndaki müsabakaların son gününde şampiyonlar belli oldu. Yapılan müsabakalarda 49 kiloda Sedat Demir, 52 kiloda Ferhat Pehlivan, 56 kiloda Mehmet Topcakan,  60 kiloda Rüstem Şükür,

64 kiloda Aytekin Yöreci-Ahmet Ürker, 69 kiloda Çetin Özdemir, 75 kiloda Burhan Akçay, 81 kiloda Evren Tıbıkoğlu, 91 kiloda Umutcan Patır ve  +91 kiloda Metin Çoruk altın madalya kazanan isimler oldular.