CHP Darıca ‘’şehitlere saygı’’ dedi

  • 2018-03-02 08:21:26 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP Darıca ‘’şehitlere saygı’’ dedi

CHP Darıca İlçe Örgütü, Zeytindalı Operasyonunda hayatını kaybeden Mehmetçiklere ve gazilere saygı çerçevesinde 3 Mart 2018 Cumartesi günü planlanan Dayanışma Gecesini iptal etti. İlçe Başkanı Yakup Törk yaptığı açıklamada;’’ şehitlerimize gösterilecek saygı her türlü siyasetin üstündedir. 8 şehidimiz için de yas ilan etmesini bekliyoruz.’’ Dedi.

 Törk açıklamasında şu görüşlere yer verdi;’’Afrin Zeytin Dalı Harekatı’nda kaybettiğimiz vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar, tüm ulusumuza, kahramanca bizleri koruyan silahlı kuvvetlerimizin değerli personeline ve şehit ailelerine başsağlığı diliyorum. Ulus olarak birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken bu günlerde, şehitlerimize gösterilecek saygı her türlü siyasetin üstündedir. Bugüne kadar  “Vatan mevzu bahisse gerisi teferruattır” sözünü benimsemiş olan bir parti olarak,  şehitlerimize ve gazilerimize duyduğumuz saygıdan dolayı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Prof.Dr.Yılmaz Büyükerşen’in katılımlarıyla 3 Mart 2018 Cumartesi günü saat 19.00 da yapacağımızı duyurduğumuz Dayanışma Gecemizi ileri bir tarihe ertelemiş bulunmaktayız. Dayanışma Gecemizi gerçekleştireceğimiz yeni tarihi önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.

 Son derece kritik günlerden geçmekteyiz. Vatan evlatlarımız bizim için her şeyin üstündedir. Bizler ne kadar üzülsek de ateş düştüğü yeri yakıyor. Dilerim bu şehit haberleri son olur ve bundan sonra analar ve babalar evlatlarını toprağa vermek zorunda kalmazlar.

 Esma için ağladı!

Rabia için ağladı!

Okyanus ötesi için ağladı!

Şiir okudu ağladı!

Türkü dinledi ağladı!

Herşey için ağladı!

Kimin ne için ağladığını biliyoruz. Vatan uğruna şehit olanlar için sadece analar ağladı!

Suud Kralı için yas ilan edenlerin, bugün 8 şehidimiz için de yas ilan etmesini bekliyoruz. Ulusal birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde şehitlerimize saygı, ordumuza destek için her yere, evlere, işyerlerimize, parti binalarımıza şanlı Türk Bayrağımızı asıyoruz. Herkesi bu çağrımıza uymaya ve bayrak asmaya davet ediyorum.

 

Bir kez daha şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor,  gazilerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.’’