Yumruklar altın madalya için

  • 2013-11-01 12:43:44 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yumruklar altın madalya için

Türkiye Ferdi Erkekler Boks Şampiyonası müthiş heyecana sahne oluyor. Gebze Kapalı Spor Salonu’ndaki müsabakaların son gününde şampiyonlar belli oluyor. Şu sıralarda oynanan karşılaşmalarda 49 kiloda Sedat Demir, Sezai Bukli’yi yenerek altın madalya kazanırken, 52 kiloda Ferhat Pehlivan Emre Karaca’yı, 56 kiloda Mehmet Topcakan Serkan Temur’u ve 60 kiloda Rüstem Şükür de Ali Rıza Yıldırım’ı yenerek altın madalyaya ulaştılar.

 

6 maç daha var

 

Bugünkü programda ayrıca, 64 kiloda Aytekin Yöreci-Ahmet Ürker, 69 kiloda Çetin Özdemir- Zikrullah Ayvaz, 75 kiloda Burhan Akçay-İbrahim Yılmaz, 81 kiloda Evren Tıbıkoğlu, 91 kiloda Umutcan Patır-Canberk Ertan ve +91 kiloda Erdinç Bektaş-Metin Çoruk altın madalya için ringe çıkacaklar.

 

Gebze ilgi göstermedi

 

Türkiye Ferdi Erkekler Boks Şampiyonası’na 27 ilden 72 sporcu katılırken, Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan da ülkemizin en önemli boksörleri bu şampiyonada yer aldılar. Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç’in yanı sıra çok sayıda federasyon yetkilisinin katıldığı şampiyonaya Gebze ise hiç ilgi göstermedi. Gerek protokol mensupları, gerek basın ve Gebze halkının şampiyonaya hiç ilgi göstermemesi federasyon yetkilileri ve boksörleri hayal kırıklığına uğrattı. Protokol olarak sadece Darıca ilçe spor müdürü Hikmet Tatoğlu müsabakaları izlerken, Gebze ilçe spor müdürü Mücahit Sak’ın yurt dışında olduğu öğrenildi.