CHP'den ziyaretler

  • 2018-02-28 08:33:23 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'den ziyaretler

CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, meclis üyeleri, ilçe yöneticileri ve kadın kolları ile birlikte TMMOB Gebze Makine Mühendisleri, Elektrik Mühendisleri, Mimarlar Odası ve İnşaat Mühendisleri Odaları’nın Gebze Temsilciliklerini ziyaret ettiler.

Ziyarette TMMOB Gebze Makine Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Sinan Yücel, Gebze Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Veysel Suludere, Gebze Mimarlar Odası Başkanı Özhan Aşkın Öztürk, Gebze İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Kadı  hazır bulundu.

 

BİRLİKTE HAREKET ETME GÜNÜ

 

Ziyarette ilk olarak Gebze İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Kadı bir konuşma yaparak, “CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz ve ilçe yönetiminin ziyareti için kendilerine teşekkür ediyorum. Günümüz birlikte hareket etme günü. Ülkeyi ileriye taşıma, barıştırma günü. Meslek odaları olarak ülkenin yararına katkı koymamız gereken her yerde elimizi taşın altına koyacağız. Yeni bir imar barışı getiriliyor. Olası bir depremde eski binalar canlı bomba gibi. Hünkâr Çayırı’nda olduğu gibi burada da yanlıştan dönülüyor.” dedi.

 

TMMOB TÜRKİYE’NİN AYDINLIK YÜZÜ

 

Ahmet Kadı’nın ardından CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, “Gebze’nin bileşenleri ve insanlarıyız. Gebze’nin sorunları bizim sorunlarımızdır. TMMOB Türkiye’nin aydınlık yüzüdür. Sizlerle birlikte olmak bizlere onur ve gurur veriyor. Hepimizin amacı özgür, aydınlık ve demokratik bir Türkiye. Bu ülke kuruluş felsefesi itibariyle CHP iradesi ile kuruldu. Bu ülke kurulurken birlik ve beraberlik içerisinde verildi. Ülkemiz iyiye gitmiyor. Daha iyiye gitmesi için bunun mücadelesini veriyoruz.” diye konuştu.

 

YENİLEBİLİR ENERJİDE ADIM ATILMALI

 

CHP’li Yılmaz’ın konuşmasından sonra Gebze Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Veysel Suludere bir konuşma yaparak, “Elektrik Mühendisleri Odası olarak CHP ve AK Parti’ye ziyaret ettik. Bu ziyaretlerin ardından dönüş ziyaretleri bizleri mutlu etti. Ekonomi iyiye gitmiyor. Küçük esnaf mart ayının atlatana kadar zor bir süreci yaşayacak. Dış politikada ortak bir ulusal politika geliştirmeliyiz. Türkiye’de üretilen elektriğin yüzde 50’si doğalgaz ve petrolden üretiliyor. Yenilebilir enerji konusunda gerekli adımlar atılmalı. Güneş enerjisi bakımından verimli bir ülkeyiz.” dedi.

 

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ KONUSUNDA DESTEK

 

Gebze Mimarlar Odası Başkanı Özhan Öztürk da Hünkâr Çayırı’nın bir vakfa verilip daha sonra alındığı yönünde kamuoyunda tartışma konusu olduğunu ifade ederek, “Ancak bu vakfın Hünkâr Çayırı’ndan vazgeçmediğini öğrendik. Askeri kışla ile ilgili olarak bazı kamu kuruluşları oraya götürülüp diğer geri kalan alanların ise TOKİ ile konut yapılacağı söyleniyor. Trafik sorunu konusunda da çözüm için sizden destek istiyoruz.” diye konuştu. Ziyarette son olarak ise TMMOB Gebze Makine Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Sinan Yücel konuştu.

 

MÜHENDİSLER BURADA YAŞAMIYORLAR

 

TMMOB’un Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda toplam 3 bine yakın üyesi olduğunu belirten Sinan Yücel, “Bölgede çalışan mühendislerin yüzde 70’i Gebze’de yaşamak istemiyor. Bölgemizde sosyal alan yetersizliği ve trafikten dolayı mühendisler burada oturmuyor. Bize sorulmadan yerel yönetimler projeler yapınca ilerde birileri çıkıp bu kentte ihanet ettik diyor. TOMMOB olarak birçok çalışma ve paneller yapıyoruz. Bizler hiçbir partinin arka bahçesi değiliz. Her partiden üyemiz var. TMMOB zaman zaman rantsal projelere karşı çıktığı için başındaki Türk’ü kaldırılmak isteniliyor.” diye konuştu.