Yılmaz basın açıklaması yaptı

  • 2018-02-21 12:11:39 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yılmaz basın açıklaması yaptı

CHP Gebze İlçe örgütünde basın toplantısı düzenlenerek Hürriyet ve Yavuzselim Mahallesi’nde ki sorunlarla ülke genelinde son dönem yaşanan çocuk istismarı üzerine açıklama yapıldı.

Basın açıklamasına, CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, belediye meclis üyeleri, ilçe Kadın Kolları Başkanı Bilge Ercan Altıntaş, Gençlik Kolları Başkanı Savaş Gayretli ile ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallelerinde ki topu ve arsa sorunlarına yönelik olarak açıklamalar yaptı. Yılmaz söz konusu iki mahallede tapu tahsis belgesi olanlara tapularının bedelsiz olarak verilmesi gerektiğini belirterek, tüm hak sahiplerinin tapu almak için ödemesi gereken bedeller karşılıklı anlaşma ile emlak bedeli üzerinden olması gerektiğini söyledi.

Musa Yılmaz, dünyada en büyük gücün örgütlü halk gücü olduğunu belirterek, “Siz kim oluyorsunuz da 30-40 senesini  Beylikbağı Mahallesi’ne vermiş tozlu topraklı çamurlu, asfaltsız  yolların kahrını çilesini çekmiş Hürriyet ve Yavuzselim  mahalle halkını yok sayıyorsunuz?

O bölgede yaşayan halk mahallenin sahipleridir siz iktidar gücüyle bu hak sahibi olan halkı yok sayamazsınız, buna gücünüz yetmeyecektir.  Yaptığınız adeta bir hak gasp etmektir. Bu halkın sorunlarını derhal halkın çıkarlarına uygun olarak çözün”dedi.

 

ÇOCUK İSTİSMARI

 

 

Musa Yılmaz toplantıda ayrıca son dönem yaşanan çocuk taciz ve tecavüzlerine yönelik olarak görüşlerini de  açıklayarak, bu  sorunun  siyasal iktidarın yanlış uygulamaları, hukuksal yaptırımların eksikliği ve din adamı görünümlü  çocuk istismarını teşvik eden kişilere  dokunulmamasından kaynakladığını  vurguladı.