Mehmetçikler için bere atkı eldiven ördüler

  • 2018-02-13 02:02:53 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Mehmetçikler için bere atkı eldiven ördüler

-Darıca Eskişehirliler Kültür ve Dayanışma Derneği  duyarlı bir davranışa imza attı. Dernek Kadın Kolları Suriye’de devam Zeytin Dalı Operasyonunda görev yapan Mehmetçikler için atkı, eldiven, bere ve boyunluk ördüler. ürünler Mehmetçiğe ulaştırılması için Darıca Kaymakamı Ömer Karaman’a teslim ettiler.

Osmangazi Mahallesi Aşıroğlu Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Darıca Eskişehirliler Kültür ve Dayanışma Derneği üyesi kadınlar örnek bir çalışmaya imza attılar. Çalışma hakkında dernekte düzenlenen törende konuşan  Derneğin kadın Kolları Başkanı Özlem Gökdel, dernek üyesi kadınlar ile biraraya gelerek Suriye’de devam Zeytin Dalı Operasyonunda görev yapan Mehmetçikler için neler yapabilecekleri konusunda görüş alışverişinde bulunduklarını, kendilerininde bir destek ve katkıda bulunmak için el örgüsünden atkı, eldiven, bere ve boyunluk örmeye karar verdiklerini söyledi. 25 kadının 15 gün boyunca geceli gündüzlü çalışarak bu ürünleri ördüğünü vurgulayan kendilerine destek veren İlçe Kaymakamı Ömer Karaman’a da teşekkür etti.

Darıca Kaymakamı Ömer Karaman’da dernek üyelerinin böyle duyarlı çalışamaya imza atmalarından gurur duyduklarını ifade ederek,’’görüldüğü gibi Türk halkı her zaman kahraman askerlerimizin yanında. Cephede olmasalar da kadınlarımız bile katkı sağlamaya özen gösteriyorlar. Bu olay, bu ülke insanın zamanı geldiğinde neler yapabileceğinin, Mehmetçiğin her zaman yanında olmanın  bir göstergesidir. Emeği geçen ev hanımlarına teşekkür ediyorum.’’

Kaymakam Ömer Karaman, dernek üyesi kadınların duyarlıklarından dolayı tebrik etti ve Kaymakamlık olarak kendilerine el işlerini geliştirmeleri için 5 bin TL’lik destek sağlayacaklarının müjdesini verdi.

Dernek Başkanı Ceylan Kaya ve Osmangazi Mahalle Muhtarı Kenan Demirbaş’da dernek üyesi kadınların örnek bir çalışmaya imza atmalarından mutlu olduklarını ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmaların ardından Mehmetçikler için yapılan duaların ardından kadınların ördükleri atkı, eldiven, bere ve boyunlukların yer aldığı 2 koli Darıca Kaymakamı Ömer Karaman’a teslim edildi. Kaymakam Karaman ürünleri en kısa zamanda Suriye’de devam Zeytin Dalı Operasyonunda görev yapan Mehmetçiklere ulaştırılacağını vurguladı.

Tören de ayrıca bir sürpriz yaşandı. Suriye’de devam Zeytin Dalı Operasyonunda yaralanan ve Ankara’da tedavi altında olan Eskişehirli Olcay Özşan ile canlı telefon görüşmesi yapıldı. Kaymakam Ömer Karaman Özşan’a geçmiş olsun dileklerini iletti.