Sabit Pazar 1 Aralık’ta açılacak

  • 2018-02-13 08:16:36 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Sabit Pazar 1 Aralık’ta açılacak

-Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ile bir araya geldi. Yapılan ve yapılması düşünülen projeler hakkında bilgilendirmede bulunan Başkan Karabacak katılımcıların talep ve görüşlerini dinledi.

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Yerel Buluşmalar İstişare Toplantısında ilçedeki sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. Teras Kafe Belediye Sosyal Tesislerinde, Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Ak Parti İlçe kadın ve gençlik kolları başkanları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Gürün, Darıca G.B. Spor Kulüp Başkanı Mücahit Vural’ın da katıldığı toplantıda konuşan Başkan Şükrü Karabacak, yapılacak ve yapılması düşünülen projeleri paylaşmak bunlar hakkında görüş alışverişinde bulunmanın yanısıra halkın da talep ve isteklerini dinleme açısından bu tür toplantıları önemsediklerini söyledi.

2004 yılında göreve geldikleri günden itibaren siyasi fark gözetmeden tüm insanlara hizmet götürmenin gayretinde olduklarını vurgulayan Başkan Şükrü Karabacak artık halkla kenetlendiklerini, ilçenin bir aile bir bütün olduklarını ancak 213 bin nüfusu bulan ilçenin her yıl 7-8 bin göç aldığını ifade ederek; ‘’ her yıl nüfusumuz artıyor bu nedenle metro, sahil ve spor alanları gibi çok sayıda yeni projeler üreterek hayata geçirmemiz lazım.’’ Dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, konuşmasının ardından katılımcıların soru ve taleplerini cevapladı. Cami Mahallesindeki sabit Pazar projesine Mart ayında başlayacaklarını 1 Aralık tarihinde de hizmete açacaklarını devredilen askeri kışlaya eğitim kampüsleri, resmi daireler ve halk için güzel dinlenme ve eğlenme tesislerinin yapılacağının altını çizdi.

Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Gürün de toplantıda yaptıkları konuşmada yerel yönetici-halk toplantılarının ilçenin gelişmesine büyük katkı sağladığını ifade ederek hizmetlerinden dolayı Başkan Şükrü Karabacak’a teşekkür ettiler.