Gölcüklü yönetmen gururumuz oldu

  • 2018-02-10 12:29:10 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gölcüklü yönetmen gururumuz oldu

Yaptığı filmlerle dünyaya adını duyuran Barkın Tunga, ülkemizi 70 farklı festivalden aldığı davetlerle temsil edecek. Genç yönetmen gururumuz olacak.

10 ülke 70 festivalden aldığı davetle büyük dikkat çeken, Film Yönetmenliğini büyük bir başarıyla yapan Barkın Tunga, hedeflerini anlattı. Tunga, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde okuyorum. Festivaller için film çekiyor ve yönetiyorum. Bu işi yurt dışında daha büyük prodüksiyonlarda da çalışmaktayım. Yurt dışında 3 film yaptım. Bu filmler İngiltere ve Almanya’nın Başkenti Berlin’de yayınlandı. Daha sonra Dram filmleri yaptım. Bu filmi daha üst seviyeye çekmek için daha büyük prodüksiyonlarda çalışma yaptık. Çekim hazırlıklarına 1 ay önceden başladık ve çekimler 8 gün sürdü. Bu filmimizin konusu insanların dışlanması oldu. Filmlerime 10 ülke 70 Festivalden teklif aldım.

REM, UCHONGAJI, SUBSISTED filmlerinin sahibi

 “Ayrıca bütün bunlar olurken Los Angeles’ta düzenlenen yarışmada filmimin yarı finale seçildiğini öğrendim.Bunlar beni ve ekibimi gerçekten çok mutlu ediyor. Hindistan, İrlanda, Rusya, Almanya, Avustralya,Bolivya, İtalya, İspanya ve ABD olmak üzere dünyanın önde gelen ülkeleri filmlerime oldukça ilgi gösterip, festivallerine davet ediyorlar. Ben özellikle REM, UCHONGAJI, SUBSISTED filmlerime çok emek harcadım.”

“Ülkemi temsil etmek onur ve gurur verici”

Kocaeli Üniversitesi’nin başarılı öğrencisi Barkın Tunga, “Bu festivallerde ülkemi temsil etmek onur ve gurur verici. Bu yüzden çok mutluyum. Umarım ülkemin adını bütün dünyada başarılarımla duyurmaya devam ederim.”

Tunga, ‘Türkiye’de çektiğim filmlerimin dağıtımını ben yapıyorum. Çünkü Türkiye’de film çekimleri eski usul olduğu için birçok ülkede bunlar kabul edilmiyor” dedi.

12 kişilik bir ekiple çalışıyoruz

 

Çalışmalarını 12 kişilik ekibiyle yaptığını ifade eden Barkın Tunga, “Ortalama 12 kişilik bir ekiple çalışıyoruz. Filmin senaryosu için bütün arkadaşlarımın birikimlerinden yararlanıyoruz. Ortaya da çok güzel eserler çıkıyor. Bu vesileyle bütün ekip arkadaşlarıma verdikleri yoğun emekten ötürü teşekkür ediyorum” dedi.