“HEDEF YÜZDE ELLİ ÜZERİNDE OY’’

  • 2013-10-31 09:14:15 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
 “HEDEF YÜZDE ELLİ ÜZERİNDE OY’’

 

Pazar günü yapılan ön seçimde görev alan partililere verilen yemekte konuşan CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen, 30 Mart’ta yapılacak seçimlerde yüzde ellinin üzerinde oy alacaklarını ifade ederek, aynı çalışma temposunu sürdürmelerini ve hatta artırmalarını istedi. Sirmen, ayrıca seçimde tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

 

CHP İzmit ilçe başkanlığı önseçimde görev alan mahalle temsilcileri, sandık görevliler ile gençlik kolları görevlileri onuruna bir Pahsa palas otelde yemek verdi.  İlçe yönetiminin tam kadro katıldığı ve katılımın oldukça yüksek olduğu toplantıya coşku hakimdi.

 

BU GURUR HEPİMİZİN

 

Yemek öncesi ilk konuşmayı yapan İlçe Başkanı  Selman Yıldırım, önce partisi için demokrasi  adına, büyük bir şölene imza atılmasını sağlayan tüm görevlilere teşekkür etti. Yıldırım, “Ön seçim ile adaylarımızı belirleyeceğiz dediğimizde kimisi hayal dedi, kimisi bıyık altından güldü. Ama bunu  hep birlikte başarmanın onur ve gururunu yaşadık. Bunda hepinizin payı büyük” dedi.

 

Yıldırım, seçimi kazanacaklarına en küçük bir kuşkularının olmadığını, ancak seçimin ancak çalışılarak, halka daha çok ulaşılarak, oy vermeyenlerin bile ikna edilmesi sağlanarak alındığını da unutmamak gerektiğini, ön seçim sürecindeki performansın daha fazlasını mahallelerde sürdürülmesini, örgütlü ve planlı çalışılmasını istedi.

 

DİZİMİZİ KATLAYIP OTURMAK YOK

 

Yıldırım, “Şimdi başka bir daha görev duruyor önümüzde. Katkı koyacak daha çok arkadaşı bu çalışmalara katmalıyız. Bu konuda da tüm arkadaşlarımız görevlidir. 30 mart’a kadar dizimizi katlayıp oturmak yok”dedi.

 

KAYIP YILLARI TELAFİ EDECEĞİZ

 

İzmit Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen, coşkulu alkışlar arasında yaptığı konuşmada, önce önseçim kararı alanlara ve demokrasi şöleni yaşatan tüm parti yönetici ve üyelerine teşekkür ile başladığı konuşmasında, artık parti içi yarışın geride kaldığını, büyük bir yarışın başladığını, bu yarıştan da el birliği ile büyük bir oy farkı ile çıkacaklarını vurguladı.Sirmen, “Elbette hiçbir zaman halktan kopmadık, İzmit halkının içinde olduk. Ancak ön seçim nedeniyle hep birlikte mahallere gittiğimizde, sosyal demokrat belediyeciliğe, ayrımsız CHP yönetimine olan susamışlığı gördük. “dedi.Örgütlü ve organize bir şekilde şimdiye kadar yapılan çalışmaların devam ettirilmesi halinde bırakalım yerel seçimleri genel seçimleri de kazanılabileceğini söyleyen Sirmen, “artık partimiz içinde, aday belirleme yarışı geride kaldı. Herkes ile kucaklaştık. Henüz kucaklayamadıklarımız varsa onlara da ulaşmalıyız. Örgütlülüğümüzü büyütmeliyiz. Şimdi mahallere ve evlere kadar girerek neler yapacağımızı anlatacağız. Projelerimizi İzmitlilere anlatacağız. Bizim öncelikli işimiz eleştirmek değil, neler yapacağımızı öncelikle anlatmak olacak. Çünkü, İzmit hizmete, projeye ve birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Kayıp yılları telafi edeceğiz. Hedefimiz yüzde ellinin üzerinde oy almaktır.”dedi.