KAISİAD üyelerine KOSGEB eğitimi

  • 2018-01-29 07:32:39 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
KAISİAD üyelerine KOSGEB eğitimi

Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD), hafta sonu kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Toplantıda aynı zamanda KAISİAD üyesi işadamlarına yönelik KOSGEB teşvikleri konulu eğitim de verildi.

KAISİAD Başkanı Meşaik Karakuş, dernek olarak olmazsa olmaz 3 öncelikleri olduğu ifade ederek “KAISİAD olarak çok güzel bir birliktelikle çalışıyoruz. Birlik beraberlik içerisinde KAISİAD’ın daha iyi noktaya gelmesi için çalışıyoruz. KAISİAD olarak 3 olmazsa olmaz önceliğimiz var. Bunlardan birincisi ticaretle uğraşıyoruz. Ticaretin de kuralları ve şekilleri sürekli değişiyor. Eğitimlerle yeni ticaret kuralarına uyum sağlamayı amaçlıyoruz. Diğer önceliğimiz üyelerimiz arasındaki diyalog ve dayanışmayı arttırmak ve yeni işbirliklerine zemin hazırlamaktır. Üçüncüsü ve bence en önemlisi hepimiz ticaret yapıyoruz. Dolayısıyla stresli hayatlarımız var. Bu stresi azaltacak, işadamlarımızın aileleriyle de rahatlayacağı iş gezileri ve etkinlikler düzenliyoruz. Bu kahvaltılarımızı da her ay bu amaçla yapıyoruz.” dedi.

 

SARIKAMIŞ İÇİN 3 ŞUBAT’TA ANMA ETKİNLİĞİ

 

KAISİAD Başkanı Meşaik Karakuş, Sarıkamış anma etkinliklerine de özel bir vurgu yaparak “Sarıkamış sadece Karslılara özgü bir gün, bir olay değildir. Sarıkamış olmasaydı belki Çanakkale de olmazdı. Sarıkamış, ülkenin birliği için girilen bir savaştır. Sarıkamış Milli bir gündür ve Çanakkale kadar önemlidir. Sarıkamış’ı hakkıyla anmalıyız. 3 Şubat Cumartesi günü sabah 11.00’da Gaziler Dağı’nda Sarıkamış şehitleri anısına yürüyüş olacak ve aynı akşam Gebze Kültür Merkezi’nde saat 19.30’da da anma programı düzenlenecek. Hep birlikte bize yakışan bir program olması için çalışacağız” dedi.

 

KOSGEB TEŞVİKLERİ ANLATILDI

 

 

Kahvaltının ardından ise KAISİAD üyelerine yönelik KOSGEB teşvikleri konulu seminer düzenlendi. KOSGEB Gebze Müdürü Hakan Demirci ve KOSGEB yetkilisi Cem Özhan tarafından KAISİAD üyelerine KOSGEB’in işadamlarına sağladığı destekler anlatıldı. KOSGEB’in işbirliği güç birliği desteği ile işadamlarının 1.5 Milyon TL’ye kadar destek alabileceğini ifade eden Demirci, yeni KOSGEB destek programları hakkında da bilgiler verdi. Oldukça verimli geçen eğitim seminerinde KAISİAD üyeleri KOSGEB yetkililerine teşekkür ettiler.