MAGİAD başkanlığına 3 aday

  • 2018-01-25 10:11:22 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
MAGİAD başkanlığına 3 aday

Merkezi Gebze’de bulunan Marmara Girişimci İşadamları Derneği’nin (MAGİAD) 10 Mart tarihinde yapılacak olağanüstü kongresinde 3 aday başkanlık için yarışacak.

Gebze’de konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen MAGİAD’ın kurucu ve ilk başkanı Tuncer Saltaş, “Derneğimiz 2017 yılının Mart ayında kuruldu. Şu anda 90 üyemiz var. Başarılı çalışmalar yaptık. Biz yönetim kurulu olarak prensip gereği birer yıllık başkanlık dönemini uygun bulduk. Benim başkanlık sürem doluyor. Yeni dönem için üç arkadaşımız aday olduklarını açıkladılar. Hepsine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Gebze esnafını sanayi ile buluşturmak ve faydalandırmak amacıyla çalışmalar yaptıklarını belirten Tuncer Saltaş, bunun yanı sıra çeşitli sosyal, kültürel ve öğrencilere burs sağlama gibi projeler gerçekleştirdiklerini anlattı.

 

3 ADAY YARIŞACAK

 

Tuncer Saltaş’ın konuşmasının ardından 10 Mart tarihinde yapılacak olağanüstü kongrede aday olanlar kendilerini tanıttılar.

Erhan Atmaca, 18 yıldır sivil toplum kuruluşlarında görev yaptığını ve bu birikimlerini değerlendirmek için başkanlığa aday olduğunu belirtirken, bir diğer başkan adayı Şazim Bostaş ise dernek çıtasını daha yukarıya çıkarmak için aday olduğunu söyledi. Üçüncü aday Ümit Aktaş ise genç bir aday olarak, gençlere örnek olmak için aday olduğunu dile getirdi.

 

8 ŞUBAT’TA İLK YARDIM SEMİNERİ

 

 

Öte yandan, MAGİAD 8 Şubat Perşembe akşamı saat 19.00’da Gebze Sivil toplum merkezinde ilk yardım semineri gerçekleştirecek.