Çayırova Cumhuriyet için yürüdü

  • 2013-10-30 08:40:06 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Çayırova Cumhuriyet için yürüdü

 

Cumhuriyetin kuruluşunun 90 yıl dönümünde CHP ve demokratik kitle örgütleri Cumhuriyet Yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşlere binlerce vatandaş katıldı.

ayırova’da  Fatih Caddesi tünelinin önünden saat 18.00’de toplanan CHP’liler, demokratik kitle örgütleri ve vatandaşlar, fenerlerle Cumhuriyet ile ilgili  sloganlar ve alkışlar eşliğinde yürüdüler.  Yürüyüşçüler, ellerinde yüzlerce metre uzunluğunda Türk bayrağı ile Atatürk posterleri taşıdılar.

Yürüyüşe CHP Çayırova ilçe başkanı Rasim Meriç, İlçe Yönetim kurulu üyeleri, Çayırova Belediye Başkan Adayı Timur Koç, eski ilçe başkanı Veysel Suludere, eski Belediye Başkan adayı Dr. Hamit Tandoğdu, belediye meclis üyeler, aday adayları,  partinin önde gelen isimlerinden Emine Özcan ve parti üyeleri ve binlerce vatandaş  katıldı.Yürüyüşçülere evlerindeki vatandaşlar pencerelerinden, esnaflar ise kapı önlerine çıkarak alkışlarla destek verdiler.

Bu yürüyüş Çanakkale’de başladı

CHP Çayırova ilçe başkanı Rasim Meriç, yaptığı konuşmada Cumhuriyetin büyük bedeller ile Mustafa Kemal öncülüğünde kurulduğunu, bunun temellerinin ise Çanakkale’de atıldığını söyledi. Meriç,  Cumhuriyete sahip çıkmanın bağımsızlık, özgürlük ve vatana sahip çıkmakla eş değer olduğunu söyledi.

Cumhuriyet paşalar ve padişahlar yönetimi değil

CHP Çayırova Belediye Başkan adayı Timur Koç’da , yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin dünyanın en iyi idare şekli olduğuna dikkat çekerek, “Cumhuriyet demokras ve özgürlük  demektir. Herkes, bu Cumhuriyet’e sahip çıkmalıdır. Cumhuriyetin adaletine güveniyoruz.  Cumhuriyet halkın yönetimidir, Paşalar ve padişahların değil. Cumhuriyetin kıymetini bilmek gerekiyor.”dedi.