Aydın'dan önemli açıklamalar

  • 2018-01-20 03:07:19 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Aydın'dan önemli açıklamalar

Gebze’nin sevilen işadamı ve simalarından Gebze Ticaret Odası eski meclis üyesi Ali Kemal Aydın, siyasette hedefinin seçim sistemi ve siyasi partiler kanununu değiştirmek olduğunu söyledi.

Siyasette Gebze’nin eski milletvekili merhum Alaattin Kurt’u örnek aldığını ifade eden Aydın, Gebze’nin mutlaka il olması gerektiğini kaydetti.

Her yıl geleneksel olarak Ramazan ayı iftar programlarında bölgemiz basınını ağırlayan ve bu geleneği 13 yıldır sürdüren ali Kemal Aydın, bu kez 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve 16 Ocak basın Onur günü dolayısıyla gazetecilerle bir araya geldi.

 

SORGULAMA VE SAHİPLENME KÜLTÜRÜ EKSİK

 

Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası ve Tuzla’dan 50’ye yakın gazetecinin katıldığı toplantıya oğlu Ahmet ile birlikte katılan Ali Kemal Aydın, her toplantıda ısrarla yinelediği sorgulama ve sahiplenme kültürü eksikliğine yine dikkat çekti.

Geçtiğimiz aylarda düzenlediği toplantıda aktif siyasete alma kararını açıklayan Aydın, dün akşam da siyaset ve seçim sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Milletvekili seçildiği takdirde ilk işinin seçim sistemi ve siyasi partiler kanununu değiştirmek olduğunu vurgulayan Aydın, “Ben asla biat etmem. Gebze’nin basınıyla, sivil toplum kuruluşuyla, halkıyla bana sahip çıkmasını istiyorum” dedi.

 

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN AKTİF SİYASET ŞART

 

Gebze’nin il olması gerektiğini vurgulayan Ali Kemal Aydın, “Uzun süredir siyaset, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ve halkımız ile istişareler yapıyorum. Bu istişareler sonucunda şehrin sorunlarının çözümünde siyaset aracının olmazsa olmaz olduğuna kanaat getirdim. Bugüne kadar sürdürmüş olduğum mücadelemi, daha elzem ve daha somut bir hale dönüştürmek için siyasete aktif olarak katılma kararı almış bulunuyorum” dedi.

 

Aydın ayrıca yeni oluşturduğu www.alikemalaydin.com kişisel internet sayfasını da basına tanıttı.