Gebzeli aday söz verdi

  • 2018-01-18 09:53:56 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebzeli aday söz verdi

21 Ocak Pazar günü gerçekleşecek olan Kocaeli Servis Araçları Esnaf Odası kongresinde başkan adayı olan Gebzeli Hüsnü Babaç yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

GESKOOP Başkanı Ayhan Tektaş’ın yanı sıra, yüzlerce servis çalışanının katıldığı toplantıda, servis şoförlerine taahhütname dağıtan Babaç, “Eğer yönetim olarak verdiğimiz sözleri yerine getiremezsek 1 yıl sonra istifa edeceğiz” diye konuştu.

Yapacakları çalışmayla her esnaf için aylık öngörülen 820 liralık bir gelir artışı sağlayacaklarını belirten Hüsnü Babaç, şunları söyledi:

“- Korsan taşımacılıkla mücadele kapsamında hukuki ve fiili bir şekilde mücadele ederek 1000 araçta yüzde 40’lık bir düşüş sağlanacak.

-      Servis araçları taşıma kooperatiflerinin kurulabilmesi için gerekli altyapı çalışmalarını yaparak en geç 12 ay içinde yasal girişimlerde bulunup çağrıya çıkılacak

-      Yüksek enflasyon ve artan akaryakıt fiyatlarıyla karlılıktan uzakta kalan kilometre başına fiyat tarifesi güncellenerek olması gereken gerçek fiyatlara çekilecek.

-      Oda adına akaryakıt firmaları ile görüşülerek indirimli yakıt sağlanacak.

-      Esnafımıza ücretsiz hukuki destek ve danışmanlık hizmeti verilecek.

-      Okul taşımacılığı ile ilgili sorunlar masaya yatırılıp, çözüm yolları aranacak.

-      Araç üreticileri ve bayileri ile görüşülerek yeni araç, yedek parça alımları ve işçilik fiyatlarında indirim sağlanacak.

Eğer 1 yıl içinde bunları yerine getiremezsek, 21.01.2019 tarihinde kendi isteğimizle yönetimi bırakacağız.

 

YÖNETİME ADAY LİSTE

 

 

Hüsnü Babaç’ın başkan adayı olduğu listede yer alan diğer yönetim kurulu üyelerinin isimleri ise şöyle:”Sedat Akbaş, Yahya Kahraman, Ali İmran Yazı, Mithat Çiçek, Ferhat Genç, Bülent Kara, Adem Mamik, Cengiz Demirtaş, Coşkun Haydaroğlu, Mahmut Karatepe, Serdar Zor ve Hasan Eser.