CHP'den 'yalan haber' tepkisi

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'den 'yalan haber' tepkisi

CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz ve meclis üyesi Salih Işık, kendileri hakkında İzmit’teki bir internet sitesinde çıkan haberlerle ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.

CHP İl Yöneticisi İsmail Sancak, Gebze meclis üyeleri Dilek Tan, Salih Işık, Yılmaz Bulut, Eşref Emin Güzey, Kadın Kolları Başkanı Bilge Yıldırım, Gençlik Kolları Başkanı  Savaş Gayretli ve ilçe yöneticilerinin de katıldığı toplantıda konuşan CHP ilçe başkanı Musa Yılmaz,   kendisiyle ilgili olarak  ortaya atılan iddiaların yalan ve karalamadan ibaret olduğunu belirterek, “10 Aralık 2017’de ilçe başkanı oldum, 2001 yılında aldığımız  kendimize ait araziyle ilgili  bir takım yanlış ve yalan haberler üretildi. Hayatımın hiçbir döneminde iş takipçiliği yapmadım, 35 yıllı siyaset yaşantımda devletin veya yerel yönetimlerin bir tek ihalesine girmedim.  Kendime ait Yılpaş inşaat firmam var ayrıca kardeşlerimle şirketin ortağıyım.  Söz konusu araziyi 2001 yılında aldık geçen zaman içinde Pazar yeri yapılacak denilerek  kamulaştırıldı, bizde yasal yollara başvurduk. Geçtiğimiz  Aralık ayında da  idari mahkeme bizim lehimize karar verdi. Burada ne  Gebze nede  Büyükşehir Belediyesi’nin bir kararı var mahkeme kararı bizim lehimize sonuçlandı. Başkan olunca sanki  araziyle ilgili bir gelişme yaşanmış gibi algı oluşturuluyor bu  tamamen  yanlış ve  kötü niyetli bir durumdur.  Ben 10 Aralık’ta başkan seçilmeyebilirdim de ”dedi.

ÇAMUR AT İZİ KALSIN

 

Gebze Belediyesi meclis üyesi Salih Işık ise, hakkında ortaya atılan iddiaların haber değeri taşımadığını düzmece ve algı oluşturmaya yönelik olduğunu ifade ederek, “Bu habercilik değil,  çünkü baştan sona yalan.  Arazi için mal sahibi ile 2009 yılında sözleşme yaptık,  2012 yılında ikinci sözleşme gerçekleşti ve 2016 yılında da  takas yoluyla bir dubleks dairemi vererek  11 bin 325  metrekarelik araziyi aldık. Tamamen ticari ve yasal bir olaydır.  Ne belediye nede başka bir kurumla bu konuda bir temas olmamıştır. Ayrıca,  şimdiye kadar meclis üyesi olarak dosya takipçiliği yapmadım. “dedi.