Darıca’ya biz sahip çıkacağız

  • 2018-01-18 07:54:17 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca’ya biz sahip çıkacağız

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk basın toplantısı düzenledi. 3 Aralık tarihinde yapılan ilçe kongresinin ardından ilk basın toplantısını gerçekleştiren CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk ‘’ 2019 yılında yapılacak seçimler öncesinde adayımızı erken bir tarihte belirleyeceğiz ve açıklayacağız. Seçimlerde Darıca Belediyesini kazanacağız ve ilçeyi Darıcalıların daha rahat yaşayabileceği bir ilçe haline getireceğiz.’’ Dedi.

Bayramoğlu Kırmızı Restaurant’ta düzenlenen toplantıda konuşmasına Basın mensuplarının 16 Ocak Basın Onur Gününü kutlayarak başlayan Törk, CHP’nin iktidarında basının ve gazetecilerin daha özgür olacağının altını çizdi.

Törk, daha sonra ilçe örgütü çalışmaları ve gündemi değerlendirdi.  İlçe Kongresi sonrası  kadın ve gençlik kollarının kongrelerinin tamamladıklarını vurgulayan Başkan Törk, ilçe örgütü olarak 2019’a hazırlandıklarını ifade etti.Törk konuşmasında şöyle dedi;’’Defalarca söyledik Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Darıca’ya haksızlık yapıyor diğer ilçelere yapılan projeler buraya yapılmıyor Darıca hep gözardı ediliyor bu konuda verdiğimiz önergelere yanıt bile verilmiyor. Darıca Belediye Başkanı da dördüncü dönemin hesabını yaptığı için olan vatandaşa oluyor.

Belediyenin 2016 yıl sonu itibariyle 70 milyon TL olan borcu 2017 yılında 100 milyon TL’ye çıktı. Emniyet binası inşaatı yılan hikayesine döndü olduğu gibi bırakıldı bitse bile burası ilçenin ihtiyacını karşılamayacak bunu defalarca söyledik. Belediye başkanı 8 yıldır spor kompleksi olimpiyat köyü yapacağım diyor oysa ilçede amatörlerin antreman yapacak sahaları bile yok.’’

İlçe örgütü çalışmaları hakkında da bilgilendirmede bulunan Başkan Yakup Törk şu görüşlere yer verdi;’’14 mahallede örgütlendik 11 mahallede atama yapılarak başkan ve temsilcilerimiz var partide kadınlarımız da bu işe el koydu bizden çok sahiplendiler bu azim 2109 hedefine çok yaklaştırıyor. Bu doğrultuda 2019 yılında yapılacak seçimler öncesinde adayımızı erken bir tarihte belirleyeceğiz ve açıklayacağız. Seçimlerde Darıca Belediyesini kazanacağız ve ilçeyi Darıcalıların daha rahat yaşayabileceği bir ilçe haline getireceğiz.’’

Metro projesinin de tamamen bir seçim yatırımı olduğunu ifade eden Başkan Yakup Törk şunları söyledi;’’ vatandaşların görüş ve önerisi alınmadan bu işe girdiler İstasyon kavşağını dahi planlayamayan büyükşehir metroyu nasıl yapacak. Bu borç yapısıyla bu projeyi tamamlayamazlar seçime yakın kazmayı vururlar sonra olan Darıcalılara olur.  Bu tamamen seçim yatırımıdır.’’

Darıca Belediyesi CHP Meclis Üyesi Şinasi Serdar geçtiğimiz yapılan belediye meclis toplantısında komisyon seçimlerinde yaşananları değerlendirdi. AKP’li meclis üyelerinin kendilerinin istemediği bir adayı seçtirmeme yönünde hazırlıklı geldiklerini ifade eden Serdar’’ dilim sivri olduğu için benim yerime başka arkadaşa oy verdiler üçüncü dönem başkanlık koltuğunda oturan Belediye başkanı tüzükten ve kanunda hala haberi yok grubu olmayan MHP’nin adayını seçtirmeye çalıştı ve ama kanun hakim geldi ben seçildim. Mecliste de söylediğim gibi Cumhurbaşkanın söylediğine karşılık bir belediye başkanı Termal Grup projesine 41 kata izin veriyorsa bu belediye başkanının Cumhurbaşkanına karşı olduğunun göstergesidir. Yollardan şikayetçiyiz diyoruz, belediye başkanı gelmiyor. Yollar engelli koşu parkuru gibi. Nenehatun Kent Park Projesi’nin projesi bile yok. Belediye başkanı yapacağız diyor. Bize proje olarak gösterdikleri yer düğün salonunun yeri. 2 mahalle konağı devam ediyor. Bunun dışında hiçbir şey yapılmıyor. Eğer Darıca’ya 41 katlı proje yapılırsa Darıcalılar’ın hayatı zorlaşacak. Belediye başkanı dönemi içerisinde birçok proje sözü verdi. Belediye başkanı kapalı pazar ve Kentpark Projesi’ni yapsın oyumu ben ona vereceğim.” diye konuştu. 

 
Toplantıya; ilçe gençlik kolları başkanı Aydın Işık, ilçe kadın kolları başkanı Ebru Tayanç, ilçe eski kadın kolları Başkanı Nurcan Çağlar, Darıca Belediyesi meclis üyeleri ile partili yöneticiler katıldı.