İki bayramı bir arada yaşadı!

  • 2013-10-29 05:03:48 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
İki bayramı bir arada yaşadı!

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak düzenlediği basın toplantıyla 10 yıllık hizmetlerini anlattı. Özdemir Düğün Salon’unda düzenlenen “Hizmette 10 yıl tanıtım programına”  AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, ilçe yöneticileri,meclis üyeleri, dernek başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. Başkan Karabacak eğitimden kültüre, alt yapıdan sosyal belediyeciliğe kadar Darıca’da 10 yılda yaptıkları çalışmaları anlatırken, ilçede yapılan anketler doğrultusunda 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti’nin yüzde 60 lar seviyesinde oy almayı beklediklerini söyledi. “Hizmette 10 yıl tanıtım programının açılış konuşmasındaAK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca’nın 10 yılda çok hizmet aldığını söyleyerek, “10 yıl önceki Darıca ile bugünkü Darıca’yı kıyasladığımız da çok büyük farklarvar.Ak kadrolarla bu hizmetlerin artarak gelmesini temenni ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

İKİ BAYRAMI BİRARADA YAŞIYORUZ

            Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise iki bayramı bir arada yaşadıklarını söyleyerek başladığı konuşmasında , “Cumhuriyet Bayramı’nın yanı sıra 10 yılda yapmış olduğumuz çalışmaları paylaştığımız bugün bayramı çifte bayram yaşıyoruz. Dünü unutmamak lazım 2004 yılından 2014’e doğru yol aldığımız bu günlerde sizinle birlikteyiz,geçmişe kısa bir gezintiye çıkarak neler yaptığımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz. 10 yıl içerisinde Darıca’mız yaklaşık 85 bin nüfuslu bir belde idi. Burada şehri aldığımız da alt yapısı ve üst yapısında o kadar çok eksiklik vardı ki bunları biran önce tamamlamamız gerekiyordu.Hamd olsun 10 yıl içerisinde bunları tamamladık” dedi. Büyük projelere imza attıklarını söyleyen Başkan Karabacak, “İstasyon köprüsü açılışına dönemin Başbakanı Tansu Çiler geldi. Bizler o kadar büyük açılışlar yaptık ki yoğunluktan dolayı bırakın başbakanı bakanlarımız bile gelemedi” diye konuştu.

            YAT LİMANI BÜYÜKLÜĞÜNDE BALIKÇI BARINAĞI

            Yapımı devam eden balıkçı barınağı hakkında konuşan Başkan Karabacak, “Biz buraya balıkçı barınağı demiyoruz. Çünkü burası orta ölçekli bir yat limanı haline geldi.Bir deniz şehri olan Darıca’mıza hayırlı olsun, bir aksilik olmazsa yılbaşına kadar hazır hale gelecek ve halkımızın hizmetine sunulacak.” dedi.

            HİZMET ÇALIŞMAKLA OLUR

            Ülkemi seviyorum demekle hizmet üretilemeyeceğini belirten Başkan Karabacak, “Bu hizmetleri boynumuzun borcu olarak biliyoruz ve bu manada hizmet ediyoruz. Ülkeyi seviyorum demekle ülkeye hizmet edilmez. Ülkesini en çok seven insan en çok hizmet eden insandır” diye konuştu. Herkes bir şey söylüyor herkes atıyor tutuyor bugüne kadar neredeydiniz. Biz her zaman milletimizin içindeydik. Her zaman onların yanında olduk hallerini sorduk. Sadece seçim zamanı yanlarında olmadık . Bu fedakarlık ister, bu çalışmak ister, bu terlemek ister. Bu bizde var. İftiraların karşısında dik durduk sizin yüzünü kara çıkaracak hiçbir işin içinde olmadık, olmayacağız.

            KÜLTÜR MERKEZİ ÖRNEK BİR PROJE

            Yapımı devam eden Kültür Merkezini eleştirenlere yanıt veren Başkan Karabacak, “Bunu yapmaya gücünüz yetmez diyorlardı. Ama Allah’a hamd olsun bu çalışmamızı Ocak yanında hizmete açacağız. Bu projeleri küçük görenler bu projeye ucube diyordu. Bu bir sanat eseridir. Deniz şehrinegeldiğinizin eseridir. Buna benzer eser Avustralya’da Sidney’de Opera binasıdır. Nasıl ki bu binayı örnek gösteriyorlarsa bu eseri tüm dünya tanıyacak örnek gösterecekler” diye konuştu.

            DARICA’YI BİLMEYEN PROJE ÜRETEMEZ

            Muhalefete yüklenen Başkan Karabacak, “Bunların proje üretecek bir şeyleri yok. Ne üretecekler ki çünkü bunlar Darıca’yı bilmiyor.Şu kadar projemiz var deyip kandırmayın bu milleti. Artık yalan söylemeyin. Siyaset yalan mekanizmasından çıktı. Artık hizmet mekanizmasına dönmüştür.Biz sizlere hiçbir zaman yalan söylemedik. Ne söz verdiysek yerine getirdik. Bundan sonrada kesinlikle yalan söylemeyeceğiz çünkü biz iç içeyiz yüz yüzeyiz” şeklinde konuştu.AK Partinin farkı bu, şimdi bu farkı farkettiriyoruz. Ben diğer siyasi parti liderine diyorum ki şu gönüllerinizi bir açında güçlü bir muhalefet olsun karşımızda. Biz milletimizin hizmetkârıyız eğer sen bunu rahatlıkla söyleyemiyorsan sen sandıkta yoksun demektir. İnşallah 2014 yerel seçimlerinde Yüzde 60’larla yerel seçimleri yeniden kazanacağız”

Alkışlar arasında konuşmasını tamamlayan Başkan Karabacak’a ilgi yoğun olurken , program günün anısına çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.