Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti'nde buruk kutlama

  • 2017-12-29 01:55:36 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti'nde buruk kutlama

Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti kuruluşunun 20.yıldonumunu Öğretmen evinde düzenlenen Programda buruk kutladı.  20.kuruluş yıl dönümü programına:  CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel  Başkanı Yılmaz Karaca, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, TİMEF Genel Baskanı Şakir Gürel, Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Bakır,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Yaylacı'ya, Ceyhan ilçe Millî Eğitim Müdürü Serkan Topbaş, TGF Genel Başkan Yardımcısı ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şahin Özer, Yumurtalık ilçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Emre, Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti kurucu üyeleri, kamu kurumu temsilcileri, Oda ve dernek temsilcileri, STK temsilcileri ile çeşitli il ve ilçelerden gazeteciler katıldı. Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şahin Özer Törende yaptığı açılış konuşmasında,20.Kuruluş yıldönümümüzü Sıra Gecesi ve Müzik eğlence programı yapacaktık ancak, Ceyhanımıza Şehit ateşi düştü. Hakkari Şemdilli de Ceyhanlı Mehmetçik Seyfettin Orkun'un şehit düşmesi ile Genel Başkanınız Yılmaz Karaca diğrultusunda eğlence programımızı iptal ettik.Tüm şehitlerimizi Saygı ve Şükranla anıyorum.Her şart ve koşulda, Atatürkçü çizgide, demokrasiye bağlı kalarak, kamuoyunu doğru bilgilendirme görevimizi yerine getirme çabasında olacağız" dedi.

Türkiye Gazeteciler Federasyon Başkanı Yılmaz Karaca ise konuşmasında gazetecilerin zor şartlar altında görev yaptıklarını belirtti ve gazetecilerin özlük haklarının korunması için çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı.

Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak, tüm basın çalışanlarının işlerinde başarılar dilediğiniz belirterek," Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti’nin 20.kuruluş yıl dönümü hayırlı olsun. Yerli ve milli otomobil fabrikasının Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulması yönündeki talebimizi bir kez daha belirtmek için önümüzdeki günlerde Ankara’ya gideceğiz. Bu konuda en büyük desteği siz değerli basın mensuplarının sağlayacağına inanıyorum.” Dedi.

Adana Milletvekili İbrahim Özdiş'de,Ceyhan Gazeteciler Cemiyetinin kuruluş yıldönümünü kutladığını belirterek,“Demokraside muhalefette vardır. Ancak ülkeyi 15 yıldır tek başına yönetenler,bütün yanlışı kendileri yapan bir iktidardır. Bunları görmeyen yandaş medyanın kalemşörlerine destek olurken, hatalarını söyleyen ve yazan basın mensuplarını ise cezalandırmaktadır.” dedi.

 Konuşmaların ardından Türkiye Gazeteciler Federasyon Başkanı Yılmaz Karaca Ceyhan Belediye Başkan vekili Ali Alper Boydak’a ve Zirvedeki Gazeteciler ve Sivil Toplum kuruluşlarına başarılarından dolayı plaket takdim edildi. Programın sonunda Ceyhan Gazeteciler Cemiyeti 20.kuruluş yılı pastası hep birlikte kesildi.