Yalçın Turan meclis üyeliği için başvurdu

  • 2013-10-29 09:43:46 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Yalçın Turan meclis üyeliği için başvurdu

Gebzeli iş adamı Yalçın Turan, AK Parti’den Gebze Belediyesi meclis üyeliği için başvuru yaptı.

AK Parti’de Gebze Belediyesi meclis üyeliği başvuruları devam ediyor. Turanlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, Gebze’nin önemli işadamlarından olan Yalçın Turan AK Parti’den Gebze Belediyesi Meclis üyeliği için başvuruda bulundu.  Yalçın Turan dosyasını İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı’ya verdi. Aile şirketleri olarak Gebze’nin en eski esnaflarından olduklarını hatırlatan Yalçın Turan,   aslen Erzurumlu olmasına rağmen kendini Gebzeli olarak nitelendirdiğini ifade etti.  AK Parti iktidarı sayesinde Türkiye’nin son 10 yıllık süreçte atağa kalktığını belirten Turan, “AK Parti ve sayın başbakanımızın icraatlarını 10 yıldır takdirle takip ediyoruz. Bir vatandaş olarak, bir iş adamı olarak yapılan hizmetlerin önemini biliyoruz. Bu süreçte referandum, cumhurbaşkanlığı seçimleri ve istikrarın devamı için zaten hep perdenin arkasında görev aldık. Birey olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya çalıştık. Gebze’de sayın ilçe başkanımız ve belediye başkanımız uyumlu bir çalışmanın içinde. Gebze’ye hizmet için mücadele ediyorlar. Bende parti organları yeterli görürse bu kadrolarla birlikte Gebze’ye hizmet etmek istiyorum” dedi.

Yalçın Turan ismini yakından tanıdıklarını ifade eden AK Parti Gebze ilçe başkanı Cemalettin Kaflı, “Yalçın bey Gebze’de tanınan ve sevilen bir sima. Bende kendisini yakinen tanıyorum. Allah yolunu açık etsin. Yalçın bey gibi insanların AK Parti çatısı altında hizmet etmek istemesi bizleri sevindirir” dedi.

 

Yalçın TURAN kimdir?

 

Ailesi aslen Erzurumlu olan Yalçın Turan, 1974 yılında Gebze’de dünyaya geldi. İlkokulu Çayırova ilçesinde okuyan Turan, orta ve lise eğitimini Gebze İmam Hatip’te tamamladı.   

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Muhasebe ve Finansman bölümünden mezun oldu.

Babası Ahmet Turan’ın 1987 yılında kurduğu TTYA adlı şirketinde çalışarak ticaret hayatına adım attı. 1992 yılında kurulan AK Turanlar İnşaat şirketin yöneticisi oldu ve Gebze’de birçok önemli projeye imza attı. 2002 yılında Gebze’nin en büyük yol ve altı yapı ihalesini kazandı. Şimdiye kadar Gebze bölgesinde 30 bin metre kare konut ve 40 bin metre kare iş yeri bitirerek sahiplerine teslim etti. Kocaeli genelinde sanayici iş adamları dernekleri başta olmak üzere birçok sivil toplum örgütünde yöneticilik yaptı. Akif görevleri de devam ediyor.

İş makineleri, toplu taşıma ve nakliyat gibi sektörlerde yatırım yapıp şirketler kurdu. 2004 yılında Turanlar Grubu kuran Yalçın Turan, diğer tüm şirketleri de bu grup bünyesinde topladı. Sosyal projelere de destek veren Yalçın Turan, 2010 yılında hayatını kaybeden babası merhum Ahmet Turan için öğrenci yurdu yaptırıp vakfa teslim etti. Turan, 2013 yılında hakka yürüyen annesi Hacı Hanım Turan içinde ise 3 katlı bir binayı kız yurdu yaptı ve hayır kurumuna teslim etti. Yalçın Turan evli ve 3 çocuk babasıdır.