Saadet Partisi'nden hastane eleştirisi

  • 2017-12-24 01:24:49 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Saadet Partisi'nden hastane eleştirisi

Saadet Partisi Gebze ilçe başkanı Necati Korkmaz, Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nin 4 yıldır tamamlanamamasını sert bir dille eleştirerek, “Kendi sorumsuzluklarını müteahhite yüklüyorlar” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Korkmaz, “1 Kasım 2013’te ihalesi açılan 3 Şubat 2104’te yapım sözleşmesi imzalanan Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nin 4 yıldır tamamlanamadı. Aynı tarihlerde ihaleye açılan ve aynı tarihlerde sözleşmesi imzalanan ve aylar öncesinden hizmete açılan Tuzla Devlet hastanesi, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapımı tamamlanıp hizmete açılıyor da Gebze Fatih Devlet Hastanesini hizmete açılamıyor.

‘’KORKMAZ; SORUMSUZLUKLARINI MÜTEAHHİTE YÜKLÜYORLAR.

Korkmaz; Tuzla bitiyor da Gebze neden bitmiyor. 4 yıldır yapımı tamamlanamayan ve yılan hikayesine dönen Gebze Fatih Devlet hastanesi ile aynı tarihte aynı bütçe ve kapasitesiyle tamamlanıp aylar öncesinden hizmete açılan Tuzla Devlet Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi nasıl bitiyor ve hizmete giriyor.  Onlar sahipli biz sahipsiz…

Tuzla’da olan Gebze’de olmayan ne!

 

Türkiye ekonomisinin yaklaşık %15’lik kısmını karşılayan bir Gebze’mizden söz ediyoruz. Türkiye’de 500 dev fabrikanın % 17’sinin faaliyet gösterdiği bir ilçemizden bahsediyoruz. Nüfusuyla ülkemiz ekonomisine, sanayisine katkı sağlayan bir ülkeden bahsediyoruz. Marmara bölgesinin üretim üssü ve ülkemizin en çok organize sanayi bölgesini barındıran bir ilçeden bahsediyoruz. Bu özellikleri taşıyan bir ilçemizin 4 yıldan daha kısa bir sürede hizmete geçebilecek hastanesi hâlâ hizmete geçememesi düşündürücü bir durumdur dedi.  Buradan tüm kamuoyuna soruyorum: Sahi Gebze’de olmayan ne!  Neden her projede mağdur olan bir Gebze ortaya çıkıyor! Bu temel sorunların çözümsüzlüğünü kendilerinde arayacaklarına ‘’Sorumsuzluklarını Müteahhit Firmalara Yüklüyorlar’’ İnşallah;  Milli Görüş iktidarında Sorumluluğumuzun bilincinde olup Gebze’mizin ve Gebzelilerin hakkı olanı ve hak kazandığı halde verilmeyen alacaklarını muhakkak hem tahsil edeceğiz, hem de hayata geçireceğiz’’ dedi.