CHP'li kadınların kongre günü

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li kadınların kongre günü

CHP Gebze ilçe kadın kollarının seçimi şölen gibi gerçekleşiyor. Çiler Boylu ve Bilge Ercan Altıntaş’ın aday olduğu kongreye CHP Kocaeli milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Kadın kolları başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür, il ve ilçe yöneticileri, meclis üyesi Neşe Çetiner Celep, Gençlik kolları başkanı Savaş Gayretli de katıldı.

Kongrede konuşan Gebze kadın kolları başkanı Ülker Yiğit, görev süresi boyunca başarılı çalışmalar yaptıklarını belirterek bu çalışmalarda bulunan ve destek verenlere teşekkür etti.

CHP Gebze ilçe başkanı Musa Yılmaz da, her iki adaya başarılar dilerken, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Daha sonra ise Divan oluşturuldu. Bahar Gültekin Candemir divan başkanlığını yaparken katipler ise Arzu Çakmak Pehlevan ve Kadriye Yamaner oldu.

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Kadın Kolları başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür ve Kocaeli milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet de birer konuşma yaptılar.

Milletvekili Hürriyet, “Bu seçimin kaybedeni yok, kazananı CHP olacak ancak sizden bir isteğim var. Kongredeki bu kalabalığın saha çalışmalarına da katılmasını istiyorum” dedi.

CHP’nin eski kadın kolları başkanlarından Safiye Pesen de kürsüye gelerek bir konuşma yaptı ve “Emeğe saygılı olsun herkes. Kadınlar çalışırsa her şeyi başarırlar. Erkekler kadınları rahat bıraksın” diyerek son günlerde yaşananları eleştirdi.

 

ÇİLER VE ALTINTAŞ’TAN BİRLİKTELİK MESAJI

 

Konuşmaların ardından CHP Gebze ilçe kadın kolları başkan adayları Çiler Boylu ve Bilge Ercan Altıntaş da birer konuşma yaptılar. Her iki aday da yaptıkları konuşmalarda birlik-beraberlik ve çalışma mesajları verdiler.

Altıntaş, ‘sen-ben yok, hepimiz varız’ diyerek seçim nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın birlikte çalışacaklarını belirtirken, Boylu da, son günlerde hakkında ileri sürülen ‘AKP üyeliği’ iddialarına açıklık getirerek bu üyeliğin naylon olduğunu, dededen atadan CHP’li olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından ise oylamaya geçildi.

 

BİLGE ERCAN ALTINTAŞ'IN LİSTESİ

Gülcan Atasayan

Müzehher Demir

Nejla Dolaşık

İsmi Eroğlu

Fatma Onsun

Güngör Serap Öztürk

Hale Cin Pınar

Deniz Uçak

 

ÇİLER BOYLU'NUN LİSTESİ

Sabiha Aydın Elif

Mücahide Alkan

Ayşe Bakır

Türkan Aka

Emine Atalay

İnci Çebi

Funda Atmaca

Tuğba Tunç

(Ayrıntılar birazdan)