Çiler Boylu adaylığını açıkladı

  • 2017-12-22 01:18:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Çiler Boylu adaylığını açıkladı

Gebze’nin sevilen ve başarılı iş kadınlarından Çiler Boylu, CHP Gebze kadın kolları başkanlığı adaylığını açıkladı.

Boylu, “Türkiye’nin geleceği için sadece elimizi değil gövdemizi de taşın altına koymamız gerekiyor. Atadan ve dededen Cumhuriyet Halk Partili olarak, bu partiye vefa borcumu ödemek için adayım. 2019 Cumhuriyetimizin var olma ile yok olma açısından yıl dönümü ve bu önemli süreçte biz de elimizden geleni yapmaya hazırız” diye konuştu.

Boylu’nun basın açıklamasına Gebze ilçe başkanı Musa Yılmaz, Kadın kolları başkanı Ülker Yiğit, meclis üyeleri Dilek Tan, Neşe Çetiner Celep, Yılmaz Bulut, Salih Işık, eski ilçe başkanı Recep Dursun, il ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda konuşan Kadın kolları başkanı Ülker Yiğit, yeniden aday olmayacağını belirtirken Çiler Boylu’ya başarılar diledi.

 

MUSA YILMAZ : 2 ADAYIMIZ VAR

 

Gebze ilçe başkanı Musa Yılmaz da 24 Ocak tarihinde yapılacak kadın kolları seçiminde 2 adayın olduğunu belirtirken, “Birlik olduğumuzda başaramayacağımız şey yok. İki adayımız var, hepsi bizim adayımız” dedi.

Kadın kollarına aday olacağı söylenen Bilge Altıntaş’ın ise şu an resmi bir başvuru ve adaylık açıklaması yapmamasına rağmen Yılmaz’ın bu ifadeyi kullanması, Altıntaş’ın adaylığının kesin olduğu düşüncesini doğurdu.

 

BOYLU:”DESTEK BEKLİYORUM”

 

Kadın kolları başkanlığı adaylığını konuşan Çiler Boylu, önemli mesajlar verdi. Etkileyici bir konuşma yapan Boylu, “40 yıldır Gebze’deyiz. Önce anne sonra iş kadınıyım. Birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldım. Gebze Kent konseyi, dernekler birliği, Kars Ardahan Iğdır Kadın kolları başkanlığı, TÜKODER yönetimi. Şimdi de siyaset. Neden? Önümüzde önemli bir süreç. 2019 Cumhuriyet’in var olma ya da olmama süreci. Benim atadan dededen gelen bir bağlılığım var CHP’ye. Ülkemizin kötü gidişatına daha fazla sessiz kalmamak için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyup bu düzene ben de Gebze’den dur diyebilmek için buradayım. Kurtuluş mücadelesinin başarısı ve Cumhuriyetimizin var oluşundaki kadının gücüne inancım ile buradayım. Tecavüze ve tacize uğrayan kadınlarımızın, fabrikalarda emeğinin karşılığını alamayıp sömürülen kadınlarımızın şiddet gören, töre mağduru olan kadınlarımızın, giydiği kıyafet yüzünden sokakta darp edilen kadınlarımızın sesi olmak için buradayım. Yani ben değil biz olabilmek için buradayım” dedi.