CHP Darıca'da Hamşioğlu, Çayırova'da Koç başkan adayı

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP Darıca'da Hamşioğlu, Çayırova'da Koç başkan adayı

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi, Kocaeli’nin 7 ilçesinde belediye başkan adayını belirlemek için ön seçim yaptı. Darıca’da Yakup Törk ile Cengiz Hamşioğlu, Çayırova’da ise Timur Koç ile Mustafa Anaç yarıştı. Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği ön seçim sonucunda Darıca’da Cengiz Hamşioğlu, Çayırova’da ise Timur Koç kazanan isimler oldu.

 

 

 

CHP’de uzun yıllar sonra yaşanan ön seçim Darıca ve Çayırova’da büyük heyecana sahne oldu. Darıca'da önseçim Faik Şahenk Ortaokulu'nda yapıldı. CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur'un denetmenliğinde ve il yöneticisi Ahmet Özmet ile ilçe yöneticisi Cengiz Altun'un görevli olduğu ön seçim için üyelerin önüne 6 sandık konuldu. 1630 üyeden 930'u oy kullandı. Cengiz Hamşioğlu 578 oyla yarışı kazanırken, Yakup Törk 352 oyda kaldı.

 

 

 

Çayırova'da ise Timur Koç ile Mustafa Anaç yarıştı. CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü'nün denetmenliğinde, il yöneticisi Nuri Kaymak ve ilçe yöneticisi Murat Baykara'nın görevli olduğu ön seçimde 5 sandıkta toplam 1406 üyeden 1037 üye oy kullandı. Mustafa Necati Ortaokulu'ndaki ön seçim soncunda 577 oy alan Timur Koç, CHP’nin Çayırova belediye başkan adayı olurken, rakibi Mustafa Anaç 437 oyda kaldı.