Savaş Gayretli adaylığını açıkladı

  • 2017-12-07 07:29:04 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Savaş Gayretli adaylığını açıkladı

CHP Gebze ilçe Gençlik kolları başkan adaylığını açıklayan Savaş Gayretli, “Gençliğin iddiasını daha da büyütmek, gerek parti içinde gerekse ülke yönetiminde daha çok söz sahibi olmasını sağlamak, Ötekileştirmek yerine umut dağıtarak herkesi kucaklamak, Gebze’de partimizin bayrağını daha da yükseklere taşımak, tarlalardan fabrikalara, sokaklardan fakültelere kadar her yerde örgütlü bir gençlik yaratmak için adayım” dedi.

Savaş Gayretli’nin dün akşamki adaylık açıklamasına ilçe başkanı Recep Dursun, İl gençlik kolları eski başkanı Gökhan Orhan, Kadın Kolları başkanı Ülker Yiğit, Gençlik kolları başkanı Esener Eşsiz, il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı.

Savaş Gayretli, “Evimizde oturup sıcak çayımızı yudumlayarak "N'olacak bu memleketin hali?" diye hayıflanmayı biz kendimize hiçbir zaman yakıştırmadık” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çünkü bizler yüreği bağımsızlık ateşiyle yanan gençleriz... Çünkü bizler Cumhuriyet Halk Parti’sinin altı okunu göğsüne siper eden neferleriz. Nereden geldiğimizi ve nereye gitmek istediğimizi asla unutmayız. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeften ayrılmadan; emekçi, yoksul ve ezilen halkımızın daha adil, daha eşit, daha güzel yarınlarda yaşamalarını sağlamak adına, devrimciliği alınyazımız olarak görüp kendi gençliğimizin en güzel yıllarını harcayarak biz bu yola baş koyduk... Biz gücümüzü “Ya istiklal, ya ölüm” diyenlerden, 6 Mayıs şafağında yüzünde tebessümle darağacına yürüyenlerden, biz gücümüzü Ankara kar altındayken anahtarı apansız bir ölüme çevirenlerden, “Ne ezen ne ezilen, insanca hakça bir düzen” şiarıyla her türlü sömürüye karşı isyan edenlerden, “Her yer Taksim her yer direniş sloganlarıyla sonsuzluğa gidenlerden alıyoruz. 17 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek Olağan Gençlik Kongremizde Cumhuriyet Halk Partisi'nin devrimci ve onurlu neferlerinin oylarına ve desteklerine talip olduğumuzu sizlere duyurmayı bir görev sayıyorum. Demokrasi adına birlikte yarışacağımız onurlu ve inançlı tüm aday arkadaşlarımıza şimdiden başarılar dileyerek, kongremizin bir şölen havasında geçmesini ve gençliğimizin birliğini ve beraberliğini daha da güçlendirmesini temenni ediyorum. Partimiz, ülkemiz ve gençliğimiz adına hayırlı, uğurlu olsun.”