CHP Darıca’da Törk güven tazeledi

  • 2017-12-04 08:24:42 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP Darıca’da Törk güven tazeledi

CHP Darıca İlçe örgütünün 4. Olağan genel kurulunda mevcut ilçe başkanı Yakup Törk yeniden başkan seçildi. Kongrede 247 delegeden 239'u oy kullandı Yakup Törk: 134 Hakkı Koçak ise 104 oy aldı, bir oy ise geçersiz sayıldı.

Darıca Kapalı Spor salonunda yapılan kongreye Kocaeli Milletvekilleri ve partililer de büyük ilgi gösterdi. Yakup Törk kongrede yaptığı konuşmada; “Darıca’ya olan borcumuzu ödemek için göreve talip olduk, 2019 yılında Darıca’da bu kadro iktidar olacak. Büyük Türkiye tablosunu bu salonda görmek bizi çok mutlu ediyor. Bugün Darıca’da CHP’den çekinen ve CHP’ni iktidar olacağını gören bir yapıyla karşı karşıyayız. Bu kongremizin 2019 yılında Darıca’da iktidara yürüyüş kongremiz olacaktır.  Parti teşkilatlarımız, kadın ve gençlik kollarımız ve mahalle temsilciliklerimizle 2019’da Darıca Belediyesini alacağımıza buradan size söz veriyorum” dedi.  Yakup Törk’ün listesinde; Fahriye Arda, Esin Arkan, Selçuk Aslan, Ali Zafer Ceylan, Fatma Çelik, Ergazi Durdu, Kadir Işık, Leyla Kazan, Evrim Özcan, Yaşar Alp Pala, Asuman Tolunay, Muhsin Yapa, Gürer Yıldırım, Mustafa Yılmaz, Yusuf Yigit, Yıldırım Yüksel gibi isimler yer aldı.

Darıca CHP’de 4. Olağan genel kurulda blok liste ile seçime gidildi. Mevcut Başkan Yakup Törk ile Hakkı Koçak’ın aday olduğu kongreye katılan çok sayıda partili birlik ve beraberlik mesajı verdi. Milletvekilleri ise konuşmalarında hükümete yüklendi.

Darıca Kapalı Spor Salonunda yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede divan başkanlığına PM Üyesi Hüsnü Süslü, divan üyeliklerini ise Necati Altunkaynak ve Günay Köse yaptı. Divan başkanı Süslü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gönderdiği mesaj okuyunca salondan büyük alkış aldı. Kongreye CHP Kocaeli Milletvekilleri, Tahsin Tarhan, Haydar Akar, Fatma Kaplan Hürriyet,  CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit, Gebze ve Dilovası İlçe Başkanları, Saadet Partisi Darıca İlçe Başkanı Selim Çetinkaya, DSP Gebze İlçe Başkanı Ziya Topal, İnşaat Mühendisleri Odası Gebze Temsilcisi Ahmet Kadı ve partililer katıldı. Kongrede mevcut başkan Yakup Törk, 119 delegenin imzası ile aday gösterildi. Hakkı Koçak için ise 45 delege imza verdi. Kongrede ilk konuşmayı CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet yaptı ve iktidarı eleştirdi. Hürriyet; “Bu iktidar OHAL sopası gösterip toplumu susturmaya çalışıyor, devletim tüm gücü muhaliflere karşı sopa olarak kullanılıyor. Ayakkabı kutularındaki istifledikleri paraları Man adalarında istiflemeye devam ediyorlar. Bu simsarlardan hesap sormak hepimizin sorumluluğudur. Darıcalılar 2019 seçimlerine hazır olmalı ve bu seçimleri Darıca’da CHP olarak almalıyız.” Dedi.

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ise; Türkiye’nin en güzel beldesi Bayramoğlu olduğunu söyleyerek; “Altyapı oluşmadan ilçe olduk ve Darıca’nın sorunları bir türlü çözülemedi” dedi. Son günlerde yaşanan CHP AK Parti arasındaki dekont olayına da değinen Tarhan; “AKP sözcüleri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dağıttığı belgelerin fotokopi olduğunu söylüyor, elbette fotokopidir, aslı bankadadır. AKP yöneticileri çıkıyor, Kemal Kılıçdaroğlu’nun evi ve işyeri aranarak belgelere el konmasını istiyor. Sanıyorlar ki, buz bunlara boyun eğeceğiz. Bizi kimse susturamaz.” Dedi. Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ı da eleştiren Tarhan; “Fikri Işık milleti kandırıyor, yerli otoya ihtiyaç yok, milli markaya ihtiyaç var. Fikri Işık SAAB marka 4 hurda araca 47 milyon Euro para ödedi, bunu da mecliste yüzüne vurdum. TÜBİTAK’a, üniversitelere milyon dolarlık AKP’li yöneticiler fatura kesiyor. ” dedi.

Haydar Akar ise 2010’da hem başkanlık hem de parlamento seçimlerinin yapılacağını hatırlatarak; “Kongrede bu salonda yarışan iki arkadaşımızı da kongrenin kazananı olacaktır. Burada kazanan da kaybeden de yoktur. Hiç kimse partinin gücünü kendi gücü olarak görmesin” dedi.

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise Yakup Törk ilçe başkanlığı süresince başarılı bir grafik çizdi, bize sorun getirmedi. Başarı 50 artı birdir, önümüzdeki hafta Gebze’de 4 aday yarışacak. Bu da bizim partimizin demokrasiye olan güvenidir. Bu seçimlerde iki yarış olacak, birisi demokrasiden yana olanlar, diğeri de demokrasiyi ortadan kaldırmak isteyenler, onun için tüm partililerin daha çok çalışması gerekiyor” dedi.

YAKUP TÖRK’ÜN LİSTESİ: Fahriye Arda, Esin Arkan, Selçuk Aslan, Ali Zafer Ceylan, Fatma Çelik, Ergazi Durdu, Kadir Işık, Leyla Kazan, Evrim Özcan, Yaşar Alp Pala, Asuman Tolunay, Muhsin Yapa, Gürer Yıldırım, Mustafa Yılmaz, Yusuf Yigit, Yıldırım Yüksel.

HAKKI KOÇAK’IN LİSTESİ: Gökhan Aktaş, Metin Bayram, Nurcan Bozkurt, Özgür Çelik, Neriman Çolak, Cihan Dede, Hayri Demir, Timuçin Gültekin, Oğuz İpek, Bertal Karabulut, Ufuk Kılıç, Günay Köse, Ersan Kuru, Osman Memiş, Özlem Özbudak, Rabia Vergül.