Çiler'den Akıllı şehir açılımı

  • 2017-11-29 03:38:21 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Çiler'den Akıllı şehir açılımı

Gebze Ticaret Odası başkanı Nail Çiler yine çok konuşulacak ve gündem yaratacak bir proje açıkladı.  Bu projenin adı, ‘Akıllı şehir’

Gebze Ticaret Odası’nın Kasım ayı meclis toplantısında konuşan Nail Çiler, özellikle trafik ve ulaşım sorunlarına değinerek tüm şehir yaşantısını ve kaynakları verimli kullanmayı hedefleyen bir akıllı şehir projesini gündeme getirdi.

Önümüzdeki süreçte sivil toplum kuruluşları, TMMOB ve çeşitli kurum-kuruluşları bir araya getirerek ‘Akıllı Şehir’ paneli düzenlemeyi düşündüklerini söyleyen Başkan Nail Çiler, “Artık şehrimizin her alanında bu uygulamayı hayata geçirmeliyiz. Trafik, toplu ulaşım, çevre ve aydınlatma, enerji gibi konular başta olmak üzere, ‘Göçü nasıl durdurabiliriz?’, ‘Eğitim, sağlık ve güvenlik alanında neredeyiz?’ ve birçok konudaki sorulara yanıt aramalıyız” diye konuştu.

 

KİRA STOPAJI UYGULAMASI YANLIŞ

 

Konuşmasında birçok konuya değinen Başkan Çiler, özellikle kira stopajı uygulamasının yanlışlığına dikkat çekerek, “Kira stopajı olarak yüzde 20 kiracıdan alınıyor, bu çok yanlış uygulama. Mükellef zaten kazancından vergi veriyor. Bu sorunu TOBB’a taşıyacağız. Mutlaka yeni düzenleme yapılmalı” dedi.

Çiler ayrıca Kurumlar Vergisi’nin yüzde 20’den yüzde 22’ye çıkarılacağı duyumuna ilişkin de, “Böyle bir artış olursa yanlış olur. Kaşıkla verip, kepçeyle almak demektir” dedi.

 

Toplantının ardından bu akşam Mevlit kandili olması nedeniyle meclis üyesi ve gazetecilere kandil simidi dağıtıldı.