Musa Yılmaz adaylığını açıkladı

  • 2017-11-26 10:30:27 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Musa Yılmaz adaylığını açıkladı

CHP Gebze ilçe başkan adaylarından Musa Yılmaz, dün parti binasında basın toplantısı yaparak adaylığını açıkladı.

Yılmaz yaptığı açıklamada, “Şayet sandıktan biz çıkarsak, sonuçların açıklanması ile sandığı kapatacağız ve herkesi kucaklayacağız.” Dedi.

CHP Gebze İlçe örgütünde çok sayıda partilini katılım ile adaylığını açıklayan Musa Yılmaz; “Ülkemizin içinde bulunduğu ve sürüklenmeye çalıştıkları teokratik karanlığı aydınlatmak için tüm parti emekçilerine büyük görevler düşmektedir. Eğitimden sağlığa, ekonomiden çalışma hayatına, spordan yaşam alanlarına, çevreye, kısacası hayatın tüm alanlarında emperyalizmin ve yerel işbirlikçilerinin kuşatması altındaki yurdumuzda, yurtseverlere büyük görevler düşmektedir. Özellikle 16 Nisan anayasa referandumundan sonra OHAL ve KHK ile baskılanan kesimlerin sorunlarına çözüm bulabilmek için emek kenti olan Gebze’mizde ilgili kesimlerle sağlıklı ve sürdürülebilir bağlar kurmak, kurulmuş olan bağları daha da geliştirmek, bu kesimlerin sorunlarını ortaya çıkararak, çözmek siyasi partilerin görevidir.” Dedi.

 

YERELDE SORUNLAR DAHA DA ARTTI

 

Yerelde sorunların daha da arttığını söyleyen Musa Yılmaz,Yaklaşık 23 yıldır yerel yönetim erkine sahip olanlar, kentin sorunlarını çözmemiştir, çözememiştir. Bırakın çözmeyi yeni yeni sorunlar eklemiştir. Sorunun çözümü tercih meselesinden geçer. Tercihlerinizi halktan yana yaparsanız sorunların çözümü kolaylaşır ve karşınıza mutlu bir halk kitlesi çıkar. Partimizin tercihi her zaman halktan yana olmuştur, tüm tüzük ve programları da bu güne kadar böyle oluşturulmuştur. CHP’nin geleneğinde olan katılımcı yönetim anlayışında, tüzük ve programı uygulayacak ve yürütecek kadrolar seçimle ve siz değerli delegasyonun tercihi ile iş başına gelmiştir. Biz de sizlerin desteği ile bu göreve talibiz. Hedefimiz CHP’sinin yereldeki bayrağını göndere çekmektir, yakalanacak sinerji ile genel merkez yönetimimizin ve sayın genel başkanımızın pozitif çalışmalarına katkı sunmaktır.” Dedi.  Yılmaz; “Özellikle adalet yürüyüşüyle ülkemizdeki korku dağları yerle bir edilmiştir. Bunun için 10 Aralıkta sizlerin vereceği destek ile sandıktan biz çıkarsak, sonuçların açıklanması ile sandığı kapatacağız ve herkesi kucaklayacağız. Hazırladığımız ve hazırlayacağımız projelere, bize oy veren vermeyen herkesi ortak edeceğiz. Herkesin katkısın alacağız. Sonuç itibari ile hedefe ulaşmak için partimizin tüm bireylerinin enerjisine ihtiyacımız var, üyelerimize düşen görev özveri ile çalışmak, çalışmak, çalışmaktır. Yönetimlerin görevi ise bu çalışmaları planlamak ve koordine etmek ve parti tabanına yaymaktır. İlçe yönetimimizle, il yöneticilerimizle, milletvekillerimiz ile kurultay delegelerimiz ile kadın ve gençlik kollarımız ile mahalle temsilcilerimiz ile belediye meclis üyelerimiz ile yerel basınımız ile oluşturulacak komisyonlarla, STK’larla, Sendikalarla demokratik kitle örgütleri ile kısaca tüm partililerimiz ile Gebze’de Kuvayı milliye ruhunu harekete geçirmeye talibiz. Özellikle partimizin lokomotifi olduğuna inandığımız kadın kollarımız ve gençlik kollarımızın verimli çalışabilmeleri için gerekli tüm şartlar sağlanacaktır. İlçe kongreleri örgütün bütünleşmesi ve yeni bir ruh ortaya çıkarılması için yapıldığına inanıyorum. Bu kongrenin de partimize barış kardeşlik, bütünlük getirmesini temenni ediyorum bu duygu ve düşüncelerim ile tüm partililerimi sevgi saygı ve hürmetle Selamlıyorum. Musa Yılmaz olarak en büyük ve en güzel idealim Gebze Belediye Başkanlığını Cumhuriyet Halk Partisi’ne kazandırmak olacaktır” dedi.