KAISİAD'da yeni dönem

  • 2017-11-26 10:18:38 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
KAISİAD'da yeni dönem

Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD), 4. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Kongrede yeniden aday olmayan Nasreddin Bavaş, başkanlığı Meşaik Karakuş’a devretti. 

Bavaş, hem veda hem teşekkür ederken Karakuş ise çıtayı daha yukarı çıkarmak için çalışacaklarını söyledi.

Kurulduğu günden beri Gebze’de yaptığı etkinliklerle dikkat çeken ve bölgenin en etkili sivil toplum kuruluşlarından biri haline gelen Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD), hafta sonu 4. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Kongrede KAISİAD Başkanlığına Meşaik Karakuş getirildi. Mevcut Başkan Nasreddin Bavaş’ın yeniden aday olmadığı kongre tek listeyle gerçekleşti.

BAVAŞ VEDA ETTİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede Divan başkanlığına KAISİAD Kurucu Başkanı Av. Ufuk Ekinci getirilirken kongrenin açılış konuşmasını ise KAISİAD Başkanı Nasreddin Bavaş yaptı. Bavaş, herkese teşekkür ederken “Bu dernek çatısı altında hizmet etmekten gurur duyuyorum. Güle oynaya hizmet yaptım aynı şekilde güle oynaya bırakıyorum. Bugüne kadar çok güzel bir birlik beraberlik örneği gösterdik Bu birliktelik bundan sonra da artarak devam etmeli. Kurucu başkanımız bize her zaman destek oldu. En de aynı şekilde bundan sonra da destek olmaya devam edeceğim.” dedi.

KARAKUŞ TEŞEKKÜR ETTİ

Kongrede başkanlığa seçilen Meşaik Karakuş da yaptığı konuşmada kendisine bu görevi layık gören dernek üyelerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Bugüne kadar birçok alanda çeşitli görevler aldım. Aldığım bütün görevleri kendi işimmiş gibi bildim. KAISİAD başkanlığını da kendi işim gibi göreceğim. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrağı düşürmeden götürebilmek için çalışacağız. Bu yükü hep birlikte omuzlamalıyız. El birliği ile çalışmalıyız. KAISİAD bugüne kadar çok güzel işler yaptı. Bundan sonra da yeni yönetimimizle birlikte en iyi şekilde hizmet edeceğiz.”

İŞTE YENİ YÖNETİM

Konuşmaların ardından yeni yönetim oy birliği ile seçildi. Yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Meşaik Karakuş (Başkan), Ahmet Subaşı, Ercan Doğru, Okay Ağyol, Resul Orman, Hüseyin Karadeniz, Celal Çelikbilek, Şamil Yalçın, Burak Kaya, Osman Adıgüzel, Sevim Aydın, Yakup Kaya, Türksen Koç, Selçuk Koç, Birol Çiçek