CHP'li Hürriyet, AKP'li vekillere seslendi

  • 2017-11-24 07:02:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP'li Hürriyet, AKP'li vekillere seslendi

Sendikal faaliyetleri yüzünden çalıştıkları POSCO Assan İzmit Fabrikasından atılan işçilerin sorunlarını meclise taşıyan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, POSCO Assan Çelik İzmit Fabrikasında, Kocaeli’nin yedi vekiline seslendi; “Sırça köşklerinizden inip ne zaman bu işçilerin yanına gidip de hâlini hatırını sormayı düşünüyorsunuz. Kocaeli size 7 vekil, 13 belediye başkanı verdi. Peki siz neredesiniz?”

İŞÇİLERİ AĞLATA AĞLATA İŞLERİNDEN ATTILAR

“İşçileri ağlata ağlata işlerinden atan Posco, ‘Birlikte yürüyeceği çalışma arkadaşları arıyor’ şeklinde gazetelere ilan vererek yeni işçiler aramaya başladı bile. Peki, bu cesareti nereden alıyorlar? Tabii ki AKP iktidarının emekçileri düşürdüğü vahşi düzenden alıyorlar. Biz CHP olarak, Kocaeli'nin vekili olarak her daim hukuksuzlukların karşısında olacağız, her zaman olduğu gibi işçi kardeşlerimizin arkasında değil, omuz omuza yanında yerimizi alacağız.

AKP’Lİ VEKİLLER NEREDE?

 

 AKP'li Kocaeli vekillerine sesleniyorum: Kocaeli size 7 vekil verdi. Kocaeli size 13 belediye başkanı verdi. Ey 7 vekil, belediye başkanları neredesiniz? Neden susuyorsunuz? Neden görmüyorsunuz? Neden sağır ve körsünüz bu emekçilere karşı? 7 vekil verdi size. Ey Kocaeli vekilleri; Cemil Yaman, Sami Çakır, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, İlyas Şeker, Fikri Işık, Zeki Aygün. Kocaeli'nin iktidar 7 vekili, bu işçileri ne zaman görmeyi düşünüyorsunuz? Sırça köşklerinizden inip ne zaman bu işçilerin yanına gidip de hâlini hatırını sormayı düşünüyorsunuz? Suriyelilerden daha mı kıymetsiz bu işçilerimiz, bu emekçilerimizi görmek zorundasınız, siz Kocaeli milletvekilisiniz, iktidarsınız ve bu işçilerin hakkını hukukunu gözetmek zorundasınız” açıklamasında bulundu.