Köşker tapu için gün açıkladı

  • 2017-11-04 10:44:37 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Köşker tapu için gün açıkladı

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, önceki gün yapılan meclis toplantısının ardından Hürriyet, Yavuz Selim ve Adem Yavuz Mahallesi sakini vatandaşla yaptığı toplantıda tapular için 18 Şubat tarihine yakın bir zamanda çözüleceğini söyledi. Çevrede alınan geniş güvenlik önlemi alınmasının kendisi ile ilgisi olmadığını söyleyen Köşker; “Geçen ayki mecliste de söylemiştim, gündemde o tip bir madde yok. Biz her ihtimale karşılık planlar yaparken bir ihtiyaç olur diye bakanlık ile görüşürken gündeme koyduk ama daha sonra buna gerek duyulmadığı için kenara aldık ve mecliste konu görüşüleceği zaman haberdar edileceksiniz.” Dedi.

SİZİ ÜZECEK DAVRANIŞLAR İÇİNDE OLMAYIZ

Köşker, “Asla sizi üzecek davranışlar içinde olmayız. Bu anlamda çalışmalar devam ediyor ve son çalışmalar bitti. Arkadaşlarımız her gün toplantı yapıyor. En son noktaya gelindi. Daha önce de söyledim. Bize üç ay süre istemiştim. Kaldı 2.5 ay. Ben maksimum süreyi verdim, daha kısa da yapabiliriz ama bu süre içinde bir karara varacağız.” Dedi.

 

Bölgede yaşayan herkesin ekonomik durumlarını bildiklerini de söyleyen Köşker; “Asgari ücretle geçinenler var, hiç para veremeyecek insanlar ve çok yaşlı, mağdur, ödemeyi yapamayacak insanlar da var, onları da biliyoruz. Bütün arkadaşlarım ve ben vatandaşları tek tek, dinliyoruz. Mühendislik hesabı yapıyoruz. Düşünülmeden, taşınılmadan yapılan işlerde hata oranı çok yüksek. Sonradan hataları telafi etmek de mümkün değil.” Dedi.