Audi’ye de binerim Reno’ya da!

  • 2017-11-02 03:04:13 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Audi’ye de binerim Reno’ya da!

-Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak tasarruf konusunda hassas davrandıklarını israfın söz konusu olmadığını bu doğrultuda audi marka makam arabasının yerine passata bineceğini söyledi. Başkan Karabacak ayrıca Boğaziçi Hayvanat Bahçesinin askeri alana taşınması yönünde de çalışmaları olduğunu ifade etti.  

Darıca Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın başkanlığında yapıldı.  Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından gündeme ele alınmak istenen önergeler değerlendirildi. CHP Grubunun hükümetin 2018 yılının tasarruf yılı olacağı yönünde açıklamasına istinaden belediyenin tasarruf konusundaki çalışmaları hakkında önergesini değerlendiren Başkan Karabacak;’’tasarruf konusunda hassas davranıyoruz ve davranmaya devam edeceğiz. İsraf söz konusu değil ayrıca audiye de binerim renoya da. Yakında audi marka makam arabasını bırakarak passata bineceğim.’’ Dedi.

Yine CHP grubunun Çataldağ mesire alanı ile ilgili önergesini cevaplandıran Başkan Karabacak;’’Çataldağ mesire alanı sadece Darıca halkına değil bölge halkına hizmet edecek. 500 dönüm ormanlık alan her belediyeye nasip olmuyor bize tahsis edildi. Bu tesisi yap-işlet-devret modeli ile ihaleye verildi ancak bu mesire alanından Darıcalılar indirimli yararlanacak. Bunun yanısıra devredilen askeri alanın plan çalışmaları devrediyor. Boğaziçi Hayvanat Bahçesini 200 dönümlük alana taşımayı düşünüyoruz. Hayvanat Bahçesi sahipleriyle konu hakkında görüşleri alınacak.’’ Şeklinde konuştu.

Metro çalışmalarındaki halkın istimlak sıkıntısını dile getiren CHP Grubunun önergesine yanıt veren Belediye Başkanı hiç kimseyi mağdur etmeyeceklerini ifade etti. Başkan Karabacak şunları söyledi;’’önce vatandaşlardan özür diliyorum. Bazı istimlaklar olacaktır çünkü metro istasyonları projesinde arazi kaydırması yapılamıyor. İstasyon bağlantıları teknik açıdan çok önemli, istimlak hakları günün şartlarına olacak bedelleri gününde ödenecek. Bunu en az hasarla atlatmaya çalışacağız.’’

Önergelerin ele alınması sonrası gündem maddeleri okunarak komisyonlara havale edilmesiyle meclis toplantısı son buldu. Bir sonraki meclis toplantısının 5 Aralık Salı günü saat 15:00 te yapılması kararlaştırıldı.