Darıca da 29 Ekim coşkusu

  • 2017-10-29 02:38:01 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Darıca da 29 Ekim coşkusu

-29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurdumuzda olduğu gibi Darıca İlçesinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kutlama programı Kaymakamlık Makamında Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak tarafından tebriklerin kabulü ile başladı. Kaymakamlık makamındaki törenin ardından Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilmesi planlanan  tören havanın yağışlı olması nedeniyle Darıca Kapalı Spor Salonunda yapıldı. Törene; İlçe Protokolü, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, mahalle muhtarları, vatandaşlar ile Darıca’daki çeşitli okullardan gelen öğrenci, öğretmen ve idareciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. Daha sonra günün anlam ve önemine ilişkin konuşma Darıca Kaymakamı Ömer Karaman tarafından yapıldı.  

Kaymakam Karaman konuşmasında şunları söyledi; ‘’Bugün Cumhuriyetimizin 94. Yılında Cumhuriyeti kuran büyük bir devletin evlatları olarak bizler de coşkuluyuz. Bize düşen görev yokluk ve yoksulluklardan gelmiş ortadoğu ülkesi olarak büyük bir çıkışın ifadesi olan Cumhuriyet’imize sahip çıkmaktır. Bu ruh ve bu heyecan 15 Temmuz’da da kendini göstermiştir. Onun için demokrasiyi, millete olan güvenmeyi bir kez daha Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşayanlar olarak bir kez daha kanıtlamış olduk.’’

İlçe Kaymakamı Ömer Karaman’ın konuşmasın ardından Öğrencilerin okuduğu şiirler ve halk oyunu gösterileri sonrası  Darıca Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren  öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile tören sona erdi.