Levent Altun yazdı

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Levent Altun yazdı

Gebze’nin Pelitli köyünde yapılması düşünülen Mermerciler Fuarı bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda Gebze belediye meclisinden oy birliğiyle geçmişti.

Dikkat edin, oy çokluğuyla demiyorum oy birliğiyle diyorum. Çünkü Ak Partililerle birlikte Cumhuriyet Halk Partili meclis üyeleri de bu projeye ‘Evet’ oyu vermişti.

Neden ‘Evet’ oyu verdiklerini de çeşitli platformlarda, çeşitli yollarla izah ediyorlar. Sonuçta mutlaka gerekli araştırmayı ve çalışmayı yapmışlardır.

Gebze’nin lehine mi, aleyhine mi olacağını mutlaka hesap etmişlerdir ve aralarında konuşup karar vermişlerdir.

Bunu da hem seçmenlerine, hem Gebze kamuoyuna açıkladılar.

Şimdi buraya dikkat edin lütfen!

Bu projeye CHP’li meclis üyeler Gebze’de ‘EVET’ oyu verirken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri ‘RED’ oyu verdi.

Sonuçta Ak Partililerin çoğunluğu olduğu için geçti ama burada asıl sorulması gereken önemli bir soru var.

Gebze meclis üyeleri evet derken, Büyükşehir üyeleri neden Hayır dedi?

Bu kafaları karıştıran durum hakkında partinin il başkanı, Gebze ilçe başkanı ve Kocaeli meclis üyeleri açıklama yapmak durumundadır. Kocaeli büyükşehir belediye meclis üyeleri, Gebzeli meclis üyesi arkadaşlarından bilgi aldılar mı? Aldılarsa buna rağmen neden farklı karar verdiler?

Kendi içinde böylesine önemli bir konuda çelişki yaşayan, farklı kararlar alan bir parti bu şehri yönetmeye talip olduğunda seçmen bunu sormayacak mı?

CHP’nin Gebze’deki meclis üyeleri Mermerciler fuarının iyi bir proje olacağı konusunda ikna olduğunu düşünürsek, Kocaeli’nin diğer ilçelerindeki CHP’li meclis üyelerinin neden ikna olmadığını bilmemiz gerekmiyor mu?

İl ve ilçe başkanı bu konuda ne düşünüyor?

Kocaeli büyükşehir belediye meclis üyeleri bu konuda ne düşünüyor?

Önceki gün Gebze’deki bir gazete manşetten duyurdu bu çelişkiyi. Dikkat ettim, ne CHP il ve ilçe başkanı ne de bir tane meclis üyesi çıkıp da açıklama yaptı.

Oysa daha önemsiz konularda bir eleştiri olduğunda anında açıklamalar yapılırdı. Hatta sosyal medyada yağmur gibi yağardı açıklamalar.

Basın toplantıları düzenlenirdi.

 

Aynı uygulamayı bu konu için de bekliyoruz…