Seni unutmayacağız Ayşe...

  • 2017-10-18 02:52:11 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Seni unutmayacağız Ayşe...

Dün yaşamını yitiren ve sevenlerini üzüntüye boğan Yazarımız Ayşe Altan’ı bugün son yolculuğuna uğurladık. Altan’ın cenazesine okuyucuları ve sevenleri katıldı.

Yeni çıkarmış olduğu ‘Eksik Şiir’ isimli şiir kitabının imza etkinliğini önceki gün gerçekleştiren Yazar Ayşe Altan’ın ani ölümü herkesi adeta şok etti.  Çevresinde çok neşeli ve pozitif biri olarak bilinen Ayşe Altan, Gebze’nin Yenikent Mahallesi’ndeki evinde dün ölü olarak bulundu.

Ayşe Altan’ın ölüm haberini alan arkadaşları ve ailesi adeta üzüntüye boğuldu. 46 yaşındaki Ayşe Altan’ın 22 yaşlarındaki avukat oğlu İstanbul’da yaşıyordu.

Muhasebeci olan Ayşe Altan aynı zamanda edebiyatla ilgileniyordu. 41kocaeli.net haber sitemizde köşe yazarlığı da yapan Ayşe Altan’ın yayınlanmış 6 kitabı bulunuyor. Son kitabı Eksik Şiir için de önceki gün Gebze Ticaret Odası’nda imza günü etkinliği gerçekleştirmişti.

 

PELİTLİ KÖYÜ’NE DEFNEDİLDİ

 

Yazar Ayşe Altan’ın cenazesi bugün Mutlukent Camii’nde ikindi namazını müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Pelitli köyündeki mezarlıkta toprağa verildi. 

Ayşe Altan’ı son yolculuğuna uğurlamaya sevenleri akın ederken, Altan’ın ani ölümü karşısında şaşkınlıklarını ve üzüntülerini gizleyemediler. 

 

SON YAZISINDA ÖLÜMÜ ANLATMIŞ

 

Haber sitemizin yazarlarından Ayşe Altan’ın ‘Her Eylülde’ isimli son köşe yazısı ise oldukça çarpıcı. Altan son yazısında ölümü anlatırken şu ifadeleri kullanmış:

”Ölümün yaşamla aramızdaki en dar köprü olduğunu düşünürüz. Ama o dar bir köprü değil geniş bir cadde olduğunu bizlere her fırsatta hatırlatır. Ölüm, hem yaşamlarımızdan her zaman uzak tutmaya çalıştığımız kötü bir insan gibidir. Hem de bizleri hiç yalnız bırakmayan sadık bir dost gibi, yaşamlarımızdaki en güzel köşeye gelir yerleşir…”