Gebze'de sıcak gündem

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Gebze'de sıcak gündem

Gebze’nin Yavuz Selim ve Hürriyet mahallelerinde uzun zamandır çözüm bekleyen kentsel dönüşüm sorunu bugün sokağa taştı. Gebze Belediyesi’nin meclis toplantısından bir saat önce Gebze kent meydanında toplanan yüzlerce mahalle sakini Gebze Belediyesi’ni ve Başkan Köşker’i protesto etti. Vatandaşlar ‘tapumuzu istiyoruz’ yazılı pankartlarla tepkilerini dile getirirken, CHP ve MHP Gebze ilçe başkanları da bu eyleme destek verdi.

 

MECLİSTE GERİLİM ARTTI

 

Emniyet yetkililerinin geniş güvenlik önlemi aldığı protesto gösterisi, Gebze belediyesi meclisinin olduğu saatte de devam etti. Mahalle sakinleri dışarıda meclis toplantısının bitmesini beklerken, Kent meydanı meclis salonunda gerçekleşen Ekim ayı toplantısına bu konu damga vurdu. Meclis toplantısına mahalle sakinlerinden temsilciler de katılırken, toplantı esnasında konuşmaya çalışmaları gerilimi artırdı. Gündemin 6’ncı maddesi görüşülürken CHP’li meclis üyeleri bu konuyla ilgili kaygılarını dile getirdi. CHP Grup Sözcüsü Salih Işık, “Mahalleli huzursuz, çözüm bekliyor. Plan ne? Hangi aşamada? Mahalle halkının rızasını almadan bu siyasi sorumluluğa ortak olmayız” diye konuştu.

 

 

KÖŞKER SABIR İSTEDİ

 

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, konunun Ankara’da görüşüldüğünü ve çözüme az bir zaman kaldığını belirterek sabır istedi. Mahalle halkının yanlış bilgilendirildiğini ve yönlendirildiğini de vurgulayan Başkan Köşker, “Sözümüzün arkasındayız. Mecliste 1/1000 imar uygulamasını yapmamız lazım. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz ancak biraz sabır lazım” diye konuştu.