Levent Altun yazdı

  • 2017-10-02 07:30:28 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Levent Altun yazdı

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık geçtiğimiz günlerde Gebze Ticaret Odası’nın konuğuydu. Yaptığı uzun konuşmayı dinlerken acı acı tebessüm ettim.

 

Uzun konuşmaların ardından özellikle Gebze ile ilgili ne söyleyeceğini bekledim. Dinlerken, “Biz nerede yaşıyormuşuz da, haberimiz yok…” diye iç geçirdim.

Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nin araştırma hastanesi olacağını, Fatih Devlet hastanesi yeni binasının hizmete gireceğini müjdeledi.

Darıca-Gebze-GOSB metro, ardından Gebze-Sabiha Gökçen-Dilovası metro derken ulaşım sorununu da çözdü.

Hatta aylardır eziyet haline gelen Anibal kavşağı çalışmaları yüzünden müteahhit firmanın uyarıldığını falan…

Sabah ve akşam saatlerinde trafiğin felç olduğu GOSB kavşaklarına yapılan düzenleme ile trafiğin rahatlatıldığını filan…

Sorunlarla iç içe olan Gebze’de, dinleyenlerin gazını iyice bir almış oldu.

Oysa Gebze’de yaşayanlar tüm bunların ne kadar gerçek olup olmadığını çok iyi biliyorlar. Araştırma hastanesi yapılacak olan Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nin Kardiyoloji biriminin personel yetersizliğinden kapatıldığını biliyor musunuz?

Peki, kardiyoloji polikliniğine bir randevu almak istediğinizde en az 2 hafta sonrasına randevu verildiğinden haberiniz var mı?

Gebze ve komşu ilçeleriyle birlikte nüfusu 700 bini bulan bir bölgede Kardiyoloji biriminin kapatılması nasıl bir uygulamadır?

Fatih Devlet hastanesinin 6 ay önce hizmete gireceği söylenmesine rağmen yeni tarihler verilmesi ne kadar inandırıcı?

“Artık hastane önünde kuyruklar bitti…” diyenler, asıl kuyrukların internette yaşandığını fark ettiklerinde ne düşünüyorlar acaba?

Gelelim trafik kaosuna.

Anibal kavşağındaki çalışmaların bir türlü tamamlanamaması Gebze’de trafik eziyetini en üst seviyeye çıkardı.

Gebze Center köprüsündeki anlaşılmaz güzergah, sürücülerin büyük tepkisini çekiyor. Gebze Center ya da TÜBİTAK tarafından Gebze yönüne doğru gelmek isteyen araçlar büyük bir şok ile karşılaşıyorlar. Bu yöne doğru gidiş kapatılıp, D-100’e yönlendirilerek 50 metrelik yolu 3-4 kilometre uzatıyorlar.

Gebze’nin şehir içindeki trafik ise anlatılmaz, yaşanır. Anibal kavşağındaki trafik yükü, şehir içini de olumsuz etkiliyor. O projenin bir an önce tamamlanması gerekiyor.

 

Darıca-Gebze-GOSB metrosu ise acilen başlanıp tamamlanması gereken bir projedir. Tamamlandığında, emeği geçenlere gönülden teşekkür edeceğim.