Akşener'in Gebze oluşumu toplandı

  • 0000-00-00 00:00:00 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Akşener'in Gebze oluşumu toplandı

Meral Akşener liderliğinde oluşturulan yeni siyasi partiye destek için Gebze’de bir otelde kahvaltılı toplantı düzenlendi. Toplantıya birçok siyasi partide daha önce görev yapmış isimlerin yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşunun temsilcisi de katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan toplantının açılış konuşmasını ise MHP Gebze eski ilçe Hamit Kuş yaptı. Daha sonra ise MHP eski ilçe başkanı Nusret Acur, MHP’nin içini boşaltmak için değil toplumdaki beklenti üzerine siyasetteki tıkanıklığı açmak için bu oluşumun doğduğunu belirtirken, “Toplumdaki bu beklenti ise bir isim üzerinde siyasi bir seçenekten öteye artık umuda dönüşmüş ve kendisine bu vazife bu millet tarafından verilmiştir. İşte o umudun adı; Meral Akşener’dir. Siyasetin doğal sermayesi insandır. Bu nedenledir ki, parti kurucuları, bu oluşumun tamamen halk tarafından organize edildiğini, bu partiyi halkın kurduğunu ifade etmektedirler. Bunun en basit örneğini işte bu salonda görebilirsiniz. Bu salonda bu oluşum ile alakalı olarak görevlendirilmiş kimse yoktur. Ancak görüldüğü gibi muhteşem bir atmosfer, heyecanlı bir topluluk vardır. İşte bu topluluk o bahsettiğimiz umuda olan yolculuğun ilk adımıdır. Hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

 

GAZİ MUSTAFA KEMAL’DEN GOCUNMAYAN HERKES BİZİMLE

 

Parti kurucularından önde gelenlerin Milliyetçi Hareket partisinin geçmiş dönem yöneticileri olma sebebiyle kamuoyunda sanki MHP muadili bir parti kuruluyormuşçasına kasıtlı bir algı ve yönlendirme yapıldığını kaydeden Acur, “Evet, yeni bir oluşum, yeni bir parti kurulmaktadır. Yetkili isimlerinde açıkladığı üzere, her şeyi ile yeni. Yani bir MHP kurulmuyor, MHP ye alternatif aranmıyor. İktidar alternatifi olarak yepyeni bir parti ortaya çıkıyor. Bu doğrultudan hareketle, yüreğinde vatan ve millet sevgisi taşıyan, demokrasinin vazgeçilmez olduğunun bilincinde olan, toplumun refah seviyesi ve geleceği ile ilgili kaygı duyan, başta PKK ve FETÖ türü terör örgütlerine şiddetle karşı duran, vatanın bağımsızlığı ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü ilke edinen, cumhuriyetin temel ilkelerini benimseyip, Kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten gocunmayan her vatandaş, bu oluşuma katkı sunmak adına buradadır. Aramızda yabancı yok arkadaşlar. Programın tek misafiri, meslekleri gereği gazeteci arkadaşlardır. Burada evinde ayakkabı kutularına gizlenmiş milyonlarca doları olanlar yok. Burada kolunda 700 bin liralık hediyelik saat kullananlar yok” dedi. 

 

KİMLER KATILDI?

 

 

Toplantıya, MHP’nin Milletvekili adayı sayın Ahmet Yeşil, MHP Kocaeli eski il başkanı Celalettin Yaylak, Demokrat parti eski ilçe başkanı Rüstem Keskin, CHP eski il genel meclis üyesi Serdar Uzun, Ak Parti belediye başkan adaylarından ve Gebze’nin ilk şehidi Şehit Numan Dede’nin ağabeyi Abdurrahman Dede, Gebze’nin köklü ailelerinden Altıntaş ailesinden Turgut Altıntaş, MHP eski ilçe başkanlarından Aynı zamanda Sivaslılar dernek başkanı Hamit Kuş, Kemallettin Tulgar, Baki Erdöl, Hayati Bayram, İskender Turan, Fatih Kartal, Aslan Sazak ve Metin Uzunok, Anavatan partisi Gebze eski ilçe başkanı Bahri Özcan, MHP eski meclis üyelerinden Hasan Hacıoğlu ve Tahsin Dursun, DSP Eski ilçe başkanı Celal Yıldırım, meclis üyeleri Sayın Şule Oğuz ve Nuri Kurt, il yöneticilerinden Fahri Aloğlu, Genç Parti Gebze eski ilçe başkanı Mehmet Sadi Esmer, Profesör Harun Demirkaya, Büyük Birlik Partisi Eski ilçe başkanı Şazim Boztaş, Ülkü ocakları eski başkanı arkadaşlarımız, Bünyamin Tanış, Haluk Turgut, Yavuz Furunci, avukat Özgür Alparslan. Gebze kent konseyi başkanı Gültekin Şener, Şehit aileleri derneği başkanı Önder Kılıçarslan, Adnan Menderes kültür vakfı başkanı Ayhan Tektaş, eski gazetecilerden Şakir Şükrü Erdöl ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi yer aldı.