Atatürk’ün yolunda yeni nesiller yetiştirmek hepimizin görevi

  • 2017-09-19 09:41:13 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Atatürk’ün yolunda yeni nesiller yetiştirmek hepimizin görevi

-Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Törk mesajında ‘’Atatürk’ün yolunda bilimin ışığında yeni nesiller yetiştirmek hepimizin ortak sorumluluğu ve tarihimize karşı olan görevimizdir.’’ Dedi.

 

Tüm öğretmen, öğrenci ve velilere başarı dileklerini ileten Yakup Törk mesajında şu görüşlere yer verdi; “Ülkemizi, Büyük Önderimiz Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık hedefine çıkarabilmek ve bu çizgiden kopmadan, ulusça kenetlenerek yolumuza devam edebilmenin yolu, eğitim seviyesi yüksek bir toplum yapısıyla mümkündür.

Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını korumasının güvencesinin Öğretim Birliği ilkesi ile anayasal kuralların uygulanması ve eğitimin lâik niteliğinden ödün verilmemesi olduğu günümüzde Cumhuriyet kazanımlarını, ilke ve devrimlerini yok etmeye kararlı bir zihniyetle karşı karşıyayız. Çağdaş ve laik eğitim anlayışı ısrarla çökertilip, cihat anlayışı ne yazık ki ders müfredatlarına alınmaktadır. Türkiye’nin mevcut eğitim politikasının temelinde laik-bilimsel eğitim anlayışından çok, eğitim sisteminin iktidarın siyasal-ideolojik hedeflerine uygun olarak biçimlendirilmek istenmesi vardır. Eğitim müfredatı hazırlanırken bilimsel, demokratik, laik, ve eleştirel düşünen, üretici, çevre bilincini kazanmış, toplumsal sorunlara duyarlı, eleştirel düşünen, sorgulayan, bilgili, kendine güvenen, demokrasiyi özümsemiş, insan hak ve özgürlüklerini ön planda tutan, eşitlikçi, adalet duygusu gelişmiş bireylerin yetiştirilmesini hedefleyen eğitim programları oluşturulması şarttır. Bu bağlamda Atatürk’ün yolunda bilimin ışığında yeni nesiller yetiştirmek hepimizin ortak sorumluluğu ve tarihimize karşı olan görevimizdir. Atatürk’ün gösterdiği yolda ve onun rehberliğinde yürümeye, üretmeye, çocuklarımız için daha fazla imkan sağlamaya kararlıyız.

Üzerine sorumluluk düşen herkesin gerekli duyarlılığı göstereceğine olan inancımla; 2017-2018 eğitim-öğretim yılında öğrencilerimize, ülkenin her köşesinde büyük bir yurt sevgisiyle çalışan, aydınlık geleceğimizi borçlu olduğumuz tüm öğretmenlerimize ve velilerimize başarı ve esenlikler diliyorum.” ifadelerini kullandı.