Hepimizin derdi bu takımı şampiyon yapmak olmalı

  • 2017-09-18 10:28:45 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
Hepimizin derdi bu takımı şampiyon yapmak olmalı

Darıca Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı Mustafa Öztürk, kulüp-taraftar işbirliği ile bu sene şampiyon olacaklarını bunun içinde ellerinde gelen gayreti gösterdiklerini yaşanan bazı olumsuzlukların maç streslerinden kaynaklı olduğunu söyledi.

-3. lig temsilcisi Darıca Gençlerbirliği spor Kulübü başkanı Mustafa Öztürk düzenlediği basın toplantısında geçtiğimiz hafta sonu oynanan, takımın 3-1 kazandığı Ankara Demirspor maçı sonrası yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Darıca Belediyesi İskelepark sosyal tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Kulüp Başkanı Mustafa Öztürk, taraftar-takımın ayrılmaz bir bütün olduğunu ancak taraftarında kimseyi cezalandırmaya hakkı olmadığını söyledi. Öztürk; ‘’Yönetim olarak 2 sezondur kulübün başındayız en büyük arzumuz Darıca Gençlerbirliği’ni şampiyon yapmak’’ dedi.

Öztürk şöyle devam etti; ’’geçen sezon takım kaptanı Sinan ile taraftarlar arasında olumsuzluk yaşandı ama bu olay çözüldü ve herkes kucaklaştı. Geçen hafta sonu Ankara Demirspor maçı sonrası bu olayı yeniden gündeme getirmek yanlış. Kazanılmış bir maçtan sonra kimsenin kimseye hakaret ve küfürler etmeye hakkı yok. Taraftarın tesisleri basması gibi bir olayı tasvip etmiyoruz, lafla küfürle bu iş yürümez 12 yaşındaki bir çocuk kulüp başkanına küfür ediyor herkesin bir sabrı var ya görevi yürüteceğiz ya da bırakacağız. Bizim suçumuz ne?’’

Yönetim olarak kimseyle bir dertlerinin olmadığını amaçlarının sadece takımın başarısı için çalışmak olduğunu vurgulayan Başkan Öztürk taraftarlarında art niyetli olduğuna inanmadıklarını yaşananların maç stresinden kaynaklandığına inandıklarını ifade etti. Geçen sezon taraftarlardan kaynaklı  120 bin TL ceza parası ödediklerini söyleyen Öztürk, ‘’ gönül isterdi ki böyle bir ceza ödemeyelim ama bunlar sporun içinde olan şeylerdir kimseyi de bu sebeplerden dolayı eleştirmiyoruz çünkü taraftar kulüp birbirinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bizim ortak derdimiz bu takımın şampiyon olmasıdır bunu da kulüp taraftar ile birlikte başaracağız.’’ Şeklinde konuştu.

 

Kulüp Başkanı Mustafa Öztürk önümüzdeki günlerde taraftarlarla da bir araya gelerek toplantı yapacaklarını da vurguladı. Toplantıya daha sonra katılan Belediye Başkanı Şükrü Karabacak da yaşanan olayları tasvip etmediklerini ifade etti