CHP Darıca da 94. Yıl coşkusu

  • 2017-09-11 12:39:59 Tarihinde Yazıldı
  • yazdir Yazdır
CHP Darıca da 94. Yıl coşkusu

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla, CHP Darıca İlçe Başkanlığı tarafından Kent Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Çınaraltı Meydanı'nda resim sergisi açıldı ve parti binasında kutlamalar çeşitli etkinliklerle devam etti.

CHP'nin 94'üncü kuruluş yıl dönümü törenine CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Gebze CHP İlçe Başkanı Recep Dursun, CHP Darıca Eski İlçe Başkanları Selman Kösali ve Baykal Kaya, CHP Darıca Belediye Meclis Üyeleri , ilçe yönetim kurulu üyeleri, Darıca CHP Kadın Kolları Başkanı Nurcan Çağlar ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık ile yönetimleri katıldı.

 ÇELENK KOYULDU

Tören İlçe Başkanı Yakup Törk’ün Atatürk Anıtı’na çelenk koyması ile başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Törenin sonunda İlçe Başkanı Yakup Törk partililerine yönelik bir konuşma gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halk Partisi kurtuluş savaşı sonrası emperyalistleri dize getiren, savaşın başkomutanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 yılında kurulduğunu belirten İlçe Başkanı Yakup Törk  konuşmasında şunları söyledi: , "Ulu Önder'in bizlere emanet ettiği partimiz CHP, Anadolu Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti, Halk Fıkrası daha sonra da Cumhuriyet Halk Partisi kimliği ile ülkemizin kurtuluşunu, kuruluşunu gerçekleştirdi ve devrimleri yaşama geçirdi.

ADALETİN BEKÇİSİYİZ

 Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu partisi Anadolu Aydınlanma Devrimi'nin sönmeyecek meşalesidir. Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu günden günümüze kadar Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerin, demokrasinin, emeğin ve adaletin yılmaz bekçisi olmuştur. Parlamenter demokrasi, çok partili hayat, kadına seçme ve seçilme hakkı gibi demokrasimizin önemli kazanımlarını bizlere armağan etmiştir. Barışın, demokrasinin, adaletin, insan haklarının temel hak ve özgürlükleri bu ülkedeki tek teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi geçmişten aldığı gücü ve birikimi yarınlara değişim ve güçlü bir Türkiye umuduyla taşıyacak. Tıpkı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da haklının ve halkın yanında olmaya devam edecektir." dedi.  Törenin ardından tüm partililer Çınaraltı Meydanı'nda CHP’nin 94 yıllık tarihine ilişkin fotoğraflardan oluşan sergiyi gezdiler. (Emre Polat)